Banner 980x90

Lins kā siltumizolācijas materiāls

Plašais un daudzveidīgais ražotāju piedāvātais ekoloģisko siltumizolācijas materiālu klāsts ļauj piemeklēt visatbilstošākos materiālus ikvienas ēkas siltināšanas specifikai, budžetam un citām konkrētajā situācijā būtiskām prasībām. 

Tradicionāli lins ir sen izmantots konstrukciju blīvēšanas un siltumizolācijas materiāls guļbaļķu ēku celtniecībā. Taču mūsdienīgie lina šķiedras siltināšanas materiāli, pateicoties uzlabotajām to īpašībām, ir viegli lietojami arī citiem mērķiem.

Lina siltumizolācijas materiālu lietojums

Visbiežāk labs būvmateriālu veikals savā preču klāstā piedāvā lina lentes, kas tiek izmantotas guļbūvju montāžā kā starpbaļķu blīvējums. Tāpat lina lentes noder logu aiļu durvju siltināšanai montāžas laikā. 

Kā siltināšanas materiāli ir pieejamas arī linu šķiedras vates, kas ir sarullētas ruļļos vai saliktas plākšņu veidā. Šāds materiāls tiek izmantots ēku sienu, griestu, jumta pārsegumu un grīdu siltināšanai. Lina šķiedras siltumizolācijas ruļļu materiālu lietošana var atvieglot un paātrināt montāžas procesu, neprasot papildus ventilāciju telpai vai darba aizsarglīdzekļus acīm, degunam un mutei siltināšanas darbu veicējiem.

Lina siltumizolācijas materiālu priekšrocības

Lina šķiedras siltināšanas materiāli tiek izgatavoti no īsām lina šķiedrām, kas nav piemērotas audumu ražošanai. Lai arī materiālu sastāvs var tikt papildināts ar nelielu apjomu poliestera šķiedru, to sastāvs nesatur tādas vielas kā formaldehīdus, izociānus un halogēnus. 

Lina siltināšanas materiāli ir elpojoši, mitrumu neuzsūcoši un ekoloģiski. Šīs īpašības atvieglo materiālu transportēšanas un montāžas darbu plānošanu, jo šos darbus var veikt jebkuros laika apstākļos.  

Labās siltumizolācijas īpašības nav vienīgās šī materiāla priekšrocības, jo lina siltināšanas materiāliem piemīt arī labas skaņas izolācijas īpašības un tie veicina komfortabla mikroklimata veidošanos telpās, izveidojot teicamu barjeru temperatūru izmaiņām.

Kā izvēlēties visatbilstošāko siltināšanas materiālu?

Lai atrastu visatbilstošāko ēkas siltināšanas risinājumu, ir jāņem vērā tādi ietekmes faktori kā ēkas siltumenerģijas patēriņš, esošā apkures sistēma, dažādu siltināšanas materiālu īpašības un piemērotība noteiktajai situācijai, kā arī optimālais siltumizolācijas materiāla biezums. 

Visu svarīgo faktoru kopumu vislabāk spēj izsvērt zinoši un pieredzējuši speciālisti konsultāciju laikā. Uzņēmuma Vides tehnika speciālizācija un ilggadējā pieredze ļauj ne tikai iegādāties augstas kvalitātes siltināšanas materiālus internetā – www.videstehnika.lv –, bet arī piedāvā iespēju rast ilgtspējīgus un profesionālus tehniskos risinājumus ēku siltināšanā.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)