Banner 980x90

Konkurss: Kuru pašvaldību iedzīvotāji ir aktīvākie dabas taku tūristi?

Kuru pašvaldību iedzīvotāji ir aktīvākie dabas taku tūristi? Ar šādu jautājumu "Dabas koncertzāle" sāk konkursu, kurā aicina piedalīties novadu iedzīvotājus.  

Lai mudinātu cilvēkus doties dabā un izzinātu Latvijas augu un dzīvnieku invazīvās jeb svešzemju sugas, "Dabas koncertzāle" izaicina Latvijas iedzīvotājus apmeklēt invazīvo sugu pieturpunktus un skenēt uz tiem atrodamos QR kodus. Pašvaldība, kurā atradīsies vides objekts ar lielāko QR kodu skenējumu skaitu pret šīs pilsētas vai pagasta iedzīvotāju skaitu, iegūs digitālos mikroskopus. Šo balvu pašvaldība varēs izmantot savu iedzīvotāju vides izglītībai. Konkurss norisinās līdz šī gada 11. februārim. Uzvarētāji tiks paziņoti "Dabas koncertzāle" Facebook profilā  18. februārī.  Pašvaldības un vietējās organizācijas arī aicinātas informēt iedzīvotājus par konkursu.

Latvijā ir izvietoti 15 vides objekti jeb pieturpunkti ar informāciju par 12 Latvijā sastopamām invazīvajām sugām. Pieturpunktos ir QR kodi, kurus ar viedierīci nolasot, var atvērt video gidu. Tas pastāsta un uzskatāmi parāda informāciju par konkrēto invazīvo sugu, tās oriģinālo izcelsmes vietu, draudiem vietējām sugām un iespējām tās apkarot. Kā papildinājums zinātniskajai informācijai katrs QR kods ved arī uz konkrētai sugai radītu muzikālo oriģināldarbu.

Vides objekti atrodas Salaspilī, Mērsraga pagastā, Sventes pagastā, Jelgavā, Dundagas pagastā, Ezernieku pagastā, Bauskā, Kolkas pagastā, Ošupes pagastā, Līgatnes pagastā, Kuldīgā pilsētā, Salacgrīvas pagastā, Siguldas pilsētā, Rucavas pagastā.  Vides objektu atrašanās vietu karte ar GPS koordinātēm ir pieejama www.dabaskoncertzale.lv un Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā – www.daba.gov.lv.

Kā jau ziņots iepriekš, šogad "Dabas koncertzāle" sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju caur mākslu, mūziku un zinātni iepazīstina Latvijas sabiedrību ar 15 Latvijā sastopamajām invazīvajām sugām, to kaitējumu videi un iespējām tās apkarot.

"Dabas koncertzāle" ir dabas, mūzikas, zinātnes, video mākslas, dramaturģijas simbioze, kas veido izzinošus pasākums par Latvijas dabas vērtībām. Projekts tiek īstenots ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Dabas aizsardzības pārvaldes un Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)