Kaspars Pakers paliek nepārspēts Latvijas Kausa kopvērtējumā

Vidzemes sporta asociācijas atlēts un treneris Kaspars Pakers ar izcīnīto 3.vietu Latvijas Kausa 4. (fināla) posmā noturēja līderpozīcijas Latvijas Kausa kopvērtējumā, pilsētas informācijas portālu Valmiera24.lv informēja Airēšanas slaloma apvienības Preses dienests.

11.oktobrī Valmierā Baltijas vadošie airēšanas slaloma atlēti Latvijas Kausa pēdējā un dubultos punktus dodošajā etapā mēģināja par labu sev izmainīt Latvijas Kausa kopvērtējumu. Iepriekšējā posmā K1 laivu klases vīriešiem līderim Kasparam Pakeram pietuvojās Toms Karlivāns un arī šoreiz, uzrādot 2.rezultātu, aizsteidzās garām savam trenerim. Tomēr Kasparam Pakeram ar 3.vietu pietika, lai triumfētu Latvijas Kausa kopvērtējumā. Vidzemes sporta asociācijas juniors Krišs Meļņikonis, sacenšoties ar Krievijas, Baltkrievijas un principiālajiem Lietuvas atlētiem, uzvarēja jauniešu konkurencē, turklāt finālā uzrādīja 7.labāko sniegumu. Finālā iekļuva arī Intars Vaičuks (17.vieta), savukārt Guntars Strazdītis un Kārlis Svīķis sacensībās ierindojās, attiecīgi 23. un 35.vietā 63 dalībnieku konkurencē.

Prieka devu sniedza Emīls Putniņš! 15 gadus vecais C1 laivu klases talants, pārspējot visus Latvijas un viesu valstu atlētus (izņemot Baltkrievijas čempionu Viktaru Tratsjaku), pārliecinoši uzvarēja junioru konkurencē un kāpa uz goda pjedestāla otrā pakāpiena absolūtajā vērtējumā.

Augstāko vietu no Latvijas sportistēm izcīnīja Evita Savickaite. Viņa ar atbildīgu un raitu sniegumu trasē tika sveikta ar 5.vietu, piekāpjoties Baltkrievijas, Krievijas, Lietuvas un Igaunijas sieviešu pirmajiem numuriem.

Savukārt 10.oktobrī Latvijas galvaspilsētā norisinājās ne mazāk spraigas cīņas 45.Rīgas čempionātā un jaunatnes meistarsacīkstēs airēšanas slalomā. Neierastā vidē – gludā ūdenī Vidzemes sporta asociācijas atlēti, jāatzīst, negaidīti tieši šīm sacensībām iekapāja godalgās.

Netaupot spēkus nākamās dienas Latvijas Kausa finālam, Krišs Meļņikonis uzvarēja K1 laivu klases, bet Emīls Putniņš C1 laivu klases junioros. Kārlis Svīķis K1 laivu klases vīriešiem U18 vecuma grupā finišēja devītais. Kajakists Toms Karlivāns izcīnīja 3.vietu, kas ir augstākais viņa sasniegtais rezultāts trasē Bastejkalna kanālā. K1 laivu klasē vīriešiem 35+ vecuma grupā pārliecinoši pirmais Kaspars Pakers, trešais Intars Vaičuks, bet 5.vieta Guntaram Strazdītim. Evita Savickaite kļuva par Rīgas vecečempioni K1 laivu klasē sievietēm 35+ vecuma grupā.

Līdz ar to Vidzemes sporta asociācijas atlēti godam noslēguši airēšanas slaloma sacensību sezonu.