Kāpēc izvēlēties zobu implantus?

Mūsdienās zobu protezēšana nav iedomājama bez zobu implantiem. Ja kāda iemesla dēļ zaudēts dabīgais zobs, tas cilvēku var apgrūtināt un radīt diskomfortu gan funkcionālu, gan estētisku iemeslu dēļ. Tāpat nereti cilvēki izvēlas zobu implantus situācijās, kad izveidojies nepareizs sakodiens vai kāds zobu defekts. Zobu implants ir progresīva, vienkārša un nesāpīga metode, kas ļauj iegūt skaistu smaidu un ir vislabākais ilgtermiņa risinājums zobu veselībai. 

Implantēšanas priekšrocības
Atšķirībā no tradicionālajām protezēšanas metodēm, zobu implanti ir fizioloģiski daudz piemērotāki cilvēka dabīgajai mutes dobuma struktūrai un ļauj saglabāt dabīgo zobu efektu gan vizuāli, gan funkcionāli. Zoba implants nepārsniedz dabīgā zoba izmēru, turklāt implantēšanas laikā netiek apslīpēti un ietekmēti blakus esošie zobi, kas ļaus tiem kalpot ilgāk. Savlaicīga implanta uzlikšana novērš kaulaudu zudumu, ļaujot saglabāt nepieciešamo kaulu apjomu, taču šī implantēšanas metode iespējama arī sarežģītākos gadījumos, kad pilnībā trūkst zoba.

Kā notiek zoba implantēšanas process
Zoba implantācijas process pamatā sastāv no diviem posmiem. Vispirms ķirurģiski žokļa kaulā tiek izveidots kanāls un ievietots zoba implants. Ja zobārsts konstatē, ka trūkst nepieciešamais kaula apjoms, pirms tam kauls tiek pieaudzēts. Zoba implantu ievieto ar ieskrūvēšanas metodi, pēc tam tas tiek nosegts ar smaganu. 

Otrais ir protezēšanas posms, kad tiek ņemts zoba nospiedums un tehniskajā laboratorijā izgatavots atbilstošs kronis, ņemot vērā pacienta zobu formu un toni. Process ir nesāpīgs un aizņem līdz 30 minūtēm. 

Laiks starp abiem implantēšanas posmiem varbūt dažāds, atkarībā no pacienta žokļa struktūras un vispārējas veselības, taču visbiežāk tie ir 2 līdz 6 mēneši. Pa vidu pacientam jārēķinās ar nelielām procedūrām, kā rentgens, diegu noņemšana pēc ķirurģiskās operācijas. Jāņem vērā, ka arī pēc implantēšanas beigām ik pa laikam jāveic rentgenoloģiskā izmeklēšana, lai novērtētu ievietotā zoba implanta funkcionēšanu.

Lai arī zobu implantēšana aizņem ilgāku laiku un ir dārgāka nekā tradicionālā protezēšana, tas ir ilgtermiņa ieguldījums zobu problēmu novēršanā. Zobu implanti tiek izgatavoti no bioloģiski saderīga, cilvēka audiem draudzīga titāna, un pacientiem ar labu veselību un atbilstošas zobu higiēnas ievērošanu zobu implanti var kalpot pat visu mūžu.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu