Kādas izmaiņas skar jaunos autovadītājus Covid-19 ierobežojumu laikā, kārtojot CSDD eksāmenus?

Sagaidot 2020. gadu, daudzi no mums izteica lielus solījumus sev, piemēram, vairāk laika pavadīt ar ģimeni, apceļot Eiropu vai pievērsties mācībām autovadītāja apliecības iegūšanai. Bet ko darīt, ja Covid-19 laikā dažas no iecerēm nav iespējams realizēt? Lasi rakstu un uzzini, kādas izmaiņas skar jaunos autovadītājus un kā neapjukt, iegādājoties pirmo auto no mazlietota auto tirgus.  Teorētiskās autoskolas zināšanas
Vairākas Latvijas autoskolas ir vienojušās, ka saviem studentiem turpinās teorētisko zināšanu apmācības un organizēs iespēju kārtot iekšējos skolas eksāmenus attālināti jeb tiešsaistē. Tā ir lieliska iespēja tiem kursantiem, kas vēlas laikus pabeigt iesāktās apmācības. Tomēr, ja jūsu pārstāvētā autoskola nepiedāvā šādu iespēju, jums ir iespēja pieprasīt termiņa pagarināšanu, līdz nostabilizēsies situācija valstī. Tāpat, lai autoskolai atvēlētais laiks tiktu izmantots pilnvērtīgi, jums ir iespēja regulāri un pilnībā bezmaksas pilnveidot savas zināšanas Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) mājaslapā CSDD teorijas testā.

Braukšanas prasmes pilnveidošana
Gluži kā jebkurā publiskā telpā, arī braukšanas prasmju pilnveidošanai, autoskolas ievēro stingru piesardzību. Lai uzsāktu braukšanas prasmju apgūšanu, jums noteikti vajadzēs mācību atļauju (baltās tiesības). To iespējams iegūt CSDD pēc iepriekšēja pieraksta. Uz autoskolas organizētajām braukšanas apmācībām drīkst ierasties tikai tie cilvēki, kam nav novēroti Covid-19 vīrusa saistīti simptomi. Tāpat vairums autoskolu ir ieviesušas elektriskos termometrus temperatūras mērīšanai un veic auto salona virsmas dezinficēšanu pēc katras braukšanas nodarbības, lai pilnībā tiktu pasargāta kursanta un instruktora veselība. Esam novērojuši, ka vairums B kategorijas autoskolas instruktoru aicina uz savām nodarbībām nebraukt ar sabiedrisko transportu, bet to vietā – pieteikt savu braukšanas sākuma punktu no mājām. 

Savukārt, ja autoskolas braukšanas prasmju pilnveidošanai nav iespējams pieteikties, vari mācīties arī bez instruktora, lūdzot palīdzību kādam no ģimenes, taču pieredzējuša autovadītāja pavadībā, kuram ir vismaz 3 gadu ilgs autovadītāja stāžs. Lai mācību transportlīdzeklis tiktu atpazīst uz ceļa, pēc likuma priekšējā un aizmugurējā loga stiklā būs jāielīmē specializēta mācību uzlīme.


Teorētiskie un braukšanas eksāmeni CSDD
Ņemot vērā esošo situāciju valstī, pieteikšanās teorijas eksāmenam ir iespējama, bet ierobežotā skaitā un tikai pēc iepriekšēja pieraksta pa telefonu. Ievērojot piesardzību, CSDD iespējams kārtot vadīšanas eksāmenus tādās kategorijās kā B, BE, A, A2, A1, AM, C, CE un D. Pārējo kategoriju CSDD braukšanas eksāmeni tiek pārtraukti, līdz tiks atcelts ārkārtas stāvoklis valstī. Tomēr svarīgi atcerēties, ka CSDD eksāmenu kārtošanas un kursu beigšanas termiņi tiek pagarināti un savu iespēju tikt pie auto vadītāja tiesībām nenokavēsi. 
 
Medicīniskā izziņa
Ikvienam topošajam autobraucējam ir jāapgūst Pirmās palīdzības kursi un jāveic specializēta veselības pārbaude. Valsts ārkārtas stāvokļa dēļ tos nav iespējams veikt. Tomēr, ja esi pieredzējis autovadītājs un medicīniskā izziņa tuvojas derīguma termiņa beigām, atceries, ka visu pandēmijas laiku un arī vēl 3 mēnešiem pēc tā beigām jūsu medicīniskā izziņa būs derīga.


Mazlietotu auto tirgus
Daudziem jaunajiem autovadītājiem mēs rekomendējam, kā pirmo auto iegādāties tieši mazlietotu automašīnu, jo pieredzes trūkumu dēļ bieži vien auto nākas apskādēt. Populārākais auto jauno braucēju vidū ir tieši Volkswagen, kuru iespējams arī iegādāties attālināti, neizejot no mājām. Auto tirgus ir ļoti plašs un BRC Autocentrā ir iespējams iegādāties dažādu zīmolu, modeļu un cenu kategorijas automobiļus, turklāt, ja neatrodi kāroto uzreiz, iespējams auto piegādāt no jebkuras Eiropas valsts. 

Lai ietaupītu laiku, BRC Autocentrs veic attālinātu auto pārbaudi servisā (defektācija ar bildēm un video), attālinātu līzinga izskatīšanu un noformēšanu tiešsaistē (ņemot vērā līzinga kompānijas, kuras atbalsta šādu procesu) un auto reģistrāciju CSDD. Visos procesos tiek stingri ievērotas drošības prasības, un, pirms auto tiek nodots Tev, tas tiek rūpīgi dezinficēts.

BRC auto tirgus – jaunu un lietotu automašīnu pārdevējs piedāvā iepriekš vienoties par apskates laiku, lai kāroto automobili apskatītu uz vietas. Sazinies ar BRC Autocentru tiešsaistē lv.brcauto.eu