Banner 980x90

Jūrmalā būs skatāma akvareļu izstāde "Bezgalīgā tāle"

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Jūrmalas pilsētas muzejā piektdien ,2.oktobrī, plkst.17.00, tiks atklāta Jūrmalas mākslinieku biedrības pirmā akvareļu izstāde "Bezgalīgā tāle", aģentūru LETA informēja Jūrmalas mākslinieku biedrības pārstāve Līvija Brigita Pavlovska.

Izstādē piedalās 12 autori - Ligita Caune, Andrejs Ģērmanis, Baiba Māzere, Elizabete Maija Meņģele, Una Ostvalde, Līvija Brigita Pavlovska, Jānis Spalviņš, Ieva Spalviņa, Zigurds Šņore, Andris Švalbe un Inese Ziemele.

Jūrmalas mākslinieku biedrības akvareļglezniecības izstādes "Bezgalīgā tāle" autoru darbos ieskanas Aspazijas un Raiņa jubilejas gada noskaņas, kas ir tikpat netverami gaisīgas kā akvareļu krāsu otu pieskārieni papīram, radot smalku, caurspīdīgu efektu akvareļos.

Izstādi veidojot, kā moto izvirzīts Raiņa aforisms: "Meklēsim augstāko varu iekš cilvēces, paši iekš sevis - kultūrā, dailē un garā."

Jūrmalas mākslinieki, kas piedalās izstādē, akvareļa tehnikā strādā jau gadu desmitus, citi - visu savu radošo mūžu, radot daudz profesionāli interesantu, oriģinālu gleznu. Izstāde ir ieskats autoru radošajā daiļradē - tā atklāj mākslinieku dažādos rokrakstus un tēmu izvēli.

Izstāde būs skatāma līdz 1.novembrim. Tās noslēgumā notiks 2016.gada kalendāra "Bezgalīgā tāle" prezentācija.

Akvarelis ir viens no ūdens krāsvielu glezniecības veidiem, kas prasa augstu meistarību, ātru darbību un profesionalitāti, jo ilgstoši strādāt pie darba nav iespējams. Akvarelistu izstādes vienmēr ir bijis liels notikums Latvijas mākslā. Patlaban izstādēs akvareļu darbi tiek eksponēti retāk, jo eļļa, akrils "izspiež" akvareli.

Akvareļa pirmsākumi meklējami tālā senatnē - seno ēģiptiešu papirusos un hieroglifu zīmēs, ķīniešu tušas zīmējumos, Bizantijas mākslā akvareli lietoja baznīcu grāmatu izgreznošanai un ornamentikai, viduslaiku miniatūristu darbos parādās smalkas akvareļa glezniecības paraugi, piemēram, Albrehta Dīrera darbos. Sākot ar 17.gadsimtu, Anglijā un citās Rietumeiropas valstīs tas kļuvis par patstāvīgu glezniecības veidu.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)