Izsludināts konkurss "Bērnu literatūras maģija - 2011"
Izsludināts ikgadējais jauno talantu konkurss "Bērnu literatūras maģija - 2011 "Sēsi vārdu, pļausi...".
Konkursā piedalīties aicināti Latvijas sākumskolu, pamatskolu, vidusskolu, ģimnāziju un arodskolu audzēkņi, sagatavojot literāru darbu prozas vai dzejas formā.
Konkursa darbi jāiesniedz datorsalikumā, nosūtot tos pa pastu līdz 2011. gada 31. augustam (pasta zīmogs) uz adresi Dikļu pagasta 1. bibliotēka, "Straumes", Dikļu pagasts, Kocēnu novads, LV- 4223. Darbu iespējams iesniegt arī klātienē - Dikļu pagasta 1. bibliotēkā.
Konkursa nolikums publicēts ŠEIT.
Iesniegto darbu izvērtēšanu veiks žūrijas komisija no 1. – 20. septembrim, savukārt 7. oktobrī notiks konkursa noslēguma pasākums "Sēsi vārdu, pļausi...", kura laikā tiks apbalvoti konkursa laureāti, kā arī norisināsies dažādas aktivitātes gan skolēniem, gan skolotājiem.
Balvas tiks pasniegtas katrā žanrā trīs nominācijās:
* "Čengura ķepa" – tiek piešķirta par integrēšanās tēmas interesantāko risinājumu, ar integrāciju saprotot citādu uzskatu (arī izskata) viedokļu atzīšanu, toleranci pret citādi domājošiem.
* "Plestiķa smaids" – paredzēta darbam, kas izceļas ar jauku, gaumīgu komiku, kas nevienu neaizvaino, nepazemo.
* "SantUka sirds" – tiek piešķirta par visiejūtīgāko dvēseles pārdzīvojuma atspoguļojumu. Te gan jāpiebilst, ka ar apzīmējumu "visiejūtīgāko" nav jāsaprot forsētas jūtināšanas attēlojums.
Jauno literatūras talantu konkursu organizē Dikļu pagasta pārvaldes darba grupa - Dikļu pagasta 1. bibliotēkas vadītāja Brigita Jaunīte, Dikļu kultūras nama vadītāja Inna Krēsliņa un Kocēnu novada domes attīstības nodaļas vadītāja Evija Nagle. Pasākumu atbalsta Kocēnu novada dome, Vidzemes plānošanas reģions, Valsts kultūrkapitāla fonds un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs.
Pašlaik norit sarunas ar Francijas kultūras centru Rīgā un Lejasreinas Departamenta padomi par līdzdalību jauno literatūras talantu konkursa noslēguma pasākuma organizēšanā un norisē.
Konkursa mērķi ir veicināt bērnu literatūras nozares ilgtspējīgu un efektīvu attīstību, veicināt skolēnu intereses piesaisti literārajai daiļradei, popularizējot latviešu bērnu literatūru, rosināt skolēnos prasmi paust savas domas arī par valstī, pilsētās, pagastos notiekošajiem procesiem. Attīstīt skolēnos prasmi analizēt savstarpējās saskarsmes situācijas un spēju izprast citādību, pievērst sabiedrības uzmanību un paaugstināt informētību par mūsdienu komerckultūru negatīvo ietekmi uz skolēnu garīgo attīstību, kā arī veicināt skolēnos izpratni par literatūras dažādajiem izpausmes veidiem.
Uz sarakstu