Grīdas eļļošana, vaskošana un impregnēšana. Kā izvēlēties piemērotāko risinājumu?

Foto: Pixabay.com
Foto: Pixabay.com
Lai grīda kalpotu ilgi un labi, svarīga ir tās pareiza kopšana. Turklāt grīdas kopšana neaprobežojas ar tās slaucīšanu vai mazgāšanu vien – periodiski nepieciešama arī tās atjaunošana. Katram grīdas seguma veidam jāizvēlas piemērotākās metodes un kopšanas līdzekļi. 

Grīdas vaskošana
Viena no metodēm, kā atjaunot segumu, ir grīdas vaskošana. Tā piemērota gan laminātam, gan parketam un koka grīdām. Atkarībā no grīdas materiāla un telpas specifikas tiek izmantots matētais vai spīdīgais vasks. Piemēram, birojos un citās sabiedriskās telpās parasti tiek izmantots matētais vasks, savukārt grīdu apstrādei dzīvojamās telpās plašāk izmanto spīdīgo vasku. 

Lamināta grīdas vaskošana
Ieklājot laminātu, savienojuma vietās veidojas mikroskopiskas spraugas, kurās, mazgājot grīdu, var sakrāties ūdens. Grīdas vasks šīs spraugas aizpilda, tādā veidā pasargājot no mitruma uzkrāšanās. Lamināta grīdas vaskošanai ir vēl citas priekšrocības – grīda kļūst spožāka un vieglāk kopjama. 

Parketa grīdas vaskošana
Parketa vaskošana nodrošina augstu aizsardzību pret mitrumu, kā arī kavē netīrumu uzkrāšanos koka porās. Novaskota parketa grīda atgūst spožumu un ir izturīgāka pret skrāpējumiem un citu bojājumu rašanos.

Koka grīdas vaskošana
Tāpat kā cita veida grīdas, arī vaskota koka grīda neuzsūc mitrumu un ir daudz izturīgāka.

Grīdas eļļošana
Dažādu grīdas segumu, piemēram, parketa un koka grīdu atjaunošanā tiek izmantota arī eļļošana. Būtiski, ka noslīpēta koka vai parketa grīda uzsūc tik daudz eļļas, cik nepieciešams. Eļļa iesūcas seguma virskārtā, nodrošinot gan aizsardzību, gan labu vizuālo efektu. Izvēloties ekoloģisku grīdas eļļu, koka grīda saglabāsies dabīga un "dzīva". 

Vēl viena priekšrocība, ko sniedz grīdas eļļošana, – grīdu var pāreļļot praktiski jebkurā brīdī, turklāt ar eļļu var apstrādāt arī atsevišķus grīdas fragmentus, tādā veidā likvidējot švīkas vai kādus citus sīkus bojājumus. Jāpiebilst, ka  lakotai grīdai šādas priekšrocības nav – ar laku jāapstrādā visa grīda vienlaicīgi. Pieejamas arī tonētās grīdas eļļas. Tās tiek izmantotas gan koka dēļiem, gan parketam un ļauj grīdu ietonēt praktiski jebkurā krāsā. 

Grīdas impregnēšana
Koka grīdas kalpošanas ilgumu palielina arī grīdas impregnēšana – virsmas piesūcināšana ar speciāliem aizsarglīdzekļiem. Grīda kļūst daudz izturīgāka, kā arī labāk tiek aizsargāta no mitruma un putekļu uzkrāšanās. Būtiski, ka grīdas impregnēšana tās kalpošanas ilgumu palielina pat vairākas reizes – koks tiek pasargāts no mitruma, pelējuma un kaitēkļu rašanās. Protams, impregnēta grīda arī izskatās daudz labāk. 

Aktuāla grīdas atjaunošana? Uzticiet to profesionāļiem!
Atkarībā no izvēlētās metodes, grīdas atjaunošanu var veikt pašu spēkiem, taču to var uzticēt arī profesionāļiem. Tā būs garantija, ka darbā tiks izmantoti piemērotākie līdzekļi un galarezultāts būs kvalitatīvs. Ja aktuāla grīdas eļļošana, grīdas lakošana vai grīdas impregnēšana, vērts ieskatīties vides uzkopšanas uzņēmuma "Eco Baltia Vide" piedāvājumā. 

Grīdas atjaunošanu veic apmācīti darbinieki, izmantojot profesionālus līdzekļus un mūsdienīgas metodes – darbs tiks paveikts ātri un kvalitatīvi. Pakalpojums tiek nodrošināts gan privātām, gan juridiskām personām visā Latvijas teritorijā. Katram klientam tiek nodrošināta individuāla pieeja un ieteikti labākie risinājumi. 

Izvēlētajam pakalpojumam iespējams pieteikties uzņēmuma mājaslapā www.vide.ecobaltia.lv. Pēc pieteikuma aizpildīšanas ar Jums sazināsies "Eco Baltia Vide" darbinieks, lai vienotos par tālāko sadarbību. 

Papildus grīdas atjaunošanai, uzņēmums piedāvā arī dažādus citus pakalpojumus, piemēram, maināmo paklāju servisu, mīksto grīdas segumu tīrīšanu, telpu uzkopšanu, logu mazgāšanu, kā arī citus pakalpojumus tīrai un sakārtotai videi. Ieskatieties pakalpojumu klāstā un izvēlieties piemērotākos risinājumus!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu