Banner 980x90

Doma laukumā norisināsies tradicionālais Miķeļdienas gadatirgus 

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Sestdien, 26.septembrī, Doma laukumā ar tirgotāju un amatnieku darinājumiem un daudzveidīgu muzikālo programmu norisināsies tradicionālais Miķeļdienas gadatirgus, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Ražas svētku svinēšana Doma laukumā notiks no plkst.9.00 līdz 17.00.

Miķeļdienas gadatirgus apmeklētāji varēs iegādāties rudens veltes, amatnieku meistardarbus un vienlaicīgi baudīt arī kultūras programmu ar deju kolektīvu, folkloras kopas, pūtēju orķestru, koklētāju ansambļa, kapelas, kora un muzikālas grupas priekšnesumiem.

Līdztekus tirgošanās aktivitātēm Doma laukumā darbosies arī grāmatu maiņas punkts. Arī šoreiz Rīgas Centrālā bibliotēka grāmatu maiņas punktam dos maiņas sākumkapitālu - ap 400 grāmatas latviešu valodā un citās valodās. Mainīties varēs gan ar daiļliteratūru, gan nozaru literatūru, gan grāmatām bērniem. Uz grāmatu maiņas punktu jāņem līdzi labas, nebojātas un tīras grāmatas.

Miķeļdienas gadatirgū, kas notiks ne tikai Doma laukumā, bet arī Herdera laukumā, Jēkaba, Pils, Tirgoņu ielā un Jaunielā, varēs iegādāties amatnieku un tautas lietišķās mākslas meistaru darinājumus, kā arī nopirkt rudens ražas veltes, gaļu, zivis, medu, maizi, veselības un ārstnieciskās kosmētikas izstrādājumus, pirts lietas un grāmatas, ko piedāvās ap 250 tirgotāju.

Tirgus apmeklētājus priecēs orķestris "Rīga", jauniešu pūtēju orķestris "Fanfara", tautas deju ansambļi "Dzīpars" un "Vija". Iedzīvotāji varēs vērot arī bērnu deju ansambļu "Teiksmiņa", "Dzīpariņš" un "Dancītis" priekšnesumus, kā arī klausīties bērnu vokālā ansambļa "Magonīte", jauktā kora "Sonāte", folkloras kopas "Rija" un kokļu ansambļa "Cantata" sniegumu. Līdz ar iepirkšanos apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt arī grupas "Dakota" un kapelas "Hāgenskalna muzikanti" uzstāšanos.

Tirgus kultūras programmu vadīs Valters Krauze.

Miķeļi jeb Miķeļdiena ir latviešu rudens saulgrieži un gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki. Daudzām tautām, tostarp latviešiem, šie svētki ir apjumības jeb appļāvības - pēdējā pļaujas diena, kad ar maģisku rituālu palīdzību cenšas nodrošināt veiksmi nākamajā gadā un iegūt Jumja labvēlību. Ap šo laiku visai labībai jau bija jābūt nopļautai un savestai zem jumta.

Miķeļi iekrīt visbagātākajā laikā, tādēļ galds šai dienā ir ēdienu pārpilns. Uz galda noteikti vajadzēja būt gaļai, tāpēc kāva aunu, āzi vai visbiežāk sivēnu, kas tika barots īpaši šai dienai un saukts par Miķelīti.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)