Banner 980x90

Automašīnas riepu protektora raksts – izvēles dažādība

Lai nodrošinātu brauciena drošību un komfortu, būtiskas ir visas auto riepas komponentes, jo riepas nodrošina automašīnas riteņu saķeri ar ceļa segumu. Riepu gumijas sastāvs un tā īpašības, riepas izmērs, kā arī riepas protektora dziļums un raksts veido aspektu kopumu, kas ir jāapsver, izvēloties jaunas riepas, neatkarīgi no riepu veida. 

Riepas protektora raksts tiek veidots, izmantojot četrus līdz piecus raksta elementus jeb sastāvdaļas. Bloku, ribu, lameļu, rievu un plecu izvietojums, izmērs un forma tiek īpaši aprēķināti, lai sasniegtu optimālu saķeri ar ceļu braukšanas laikā atbilstoši laikapstākļiem, kā arī veicot bremzēšanas manevru. Katram no šo sastāvdaļu veidotajiem rakstiem ir savas priekšrocības un trūkumi, kas ir jāņem vērā.

Riepu protektors ar simetrisku rakstu

Simetrisks raksts nozīmē, ka protektora raksts gan riepas iekšmalā, gan ārmalā ir vienāds. Riepām ar šādu rakstu ir atvieglota riepu montāža, kā arī tiek nodrošināta laba automašīnas riteņu saķere ar sausu ceļa segumu. 

Pareizi koptas jaunas riepas ar simetrisku rakstu nodilst lēnāk, turklāt tās ir klusākas un lētākas. Tādēļ šādas auto riepas bieži tiek izmantotas komerciālajam transportam vai automašīnām, kurām ir jāpārvar nelieli attālumi. Taču šis vienkāršais raksts palielina akvaplanēšanas risku.

Riepu protektors ar asimetrisku rakstu

Asimetrisks riepu raksts nodrošina labu saķeri ar ceļa segumu gan sausos, gan slapjos laikapstākļos. Veicot montāžu, riepu serviss pieturas pie noteiktas secības. Šādu riepu nodilums var būt nevienmērīgs, taču tās nodrošina lielisku vadāmību un gaitas stabilitāti palielinātā ātrumā vai līkumos. Tādēļ asimetriska raksta riepas ir piemērotas automašīnām ar augstu veiktspēju.

Riepu protektors ar norādīta virziena rakstu

Visbiežāk tieši ziemas un vissezonas riepas protektori ir izgatavoti ar bultveidīgu rakstu, kas uzlabo braukšanas apstākļus uz slapja vai sniegaina ceļa. 

Šādas riepas nav tik daudzpusīgi lietojamas kā simetriska vai asimetriska raksta riepas, tās nodilst straujāk, taču ir drošākas, stabilākas un nodrošina vislabāko veiktspēju tieši mitros laika apstākļos neatkarīgi no tā, vai ceļš ir sniegots vai dubļains.

 

Drīz pienāks laiks iegādāties vasaras riepas vai arī veikt maiņu uz tām, kuras ziemas laikā uzglabāja riepu garāžā. Jebkurā gadījumā neaprobežojieties tikai ar montāžu, svarīga ir arī riepu balansēšana. Tas nodrošinās stabilu un drošu braukšanu. Pieredzējušo MMK Riepu servisa speciālistu konsultācija ļaus atrast uzņēmuma plašajā riepu piedāvājumā vispiemērotākās vasaras vai ziemas riepas, turklāt šeit ir pieejami arī lietie diski. Tāpēc, ja ir nepieciešamas labas riepas Rīgā, MMK Riepu serviss palīdzēs un izdarīs visu jūsu vietā!

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)