Banner 980x90

Atklāta Valmieras Baltā skola

Ar jauno mācību gadu sākusi darboties Valmieras Baltā skola, kas ir jau ceturtā Drustu tautskolas "99 Baltie" zirgi filiāle, vēsta laikraksts "Liesma".

"Telpas skolai laipni atvēlēja Dainis Roberts. Lai gan privātmāju bija plānots pārdot, viņš atteicās no šīs ieceres, jo tic mūsu skolas idejām un vēlējās, lai tā attīstītos. Vecāki augustā piedalījās talkās, lai sagatavotu telpas skolas atklāšanai, un ziedoja spēles un rotaļlietas. Pagaidām izmantojam tikai pusi no divstāvu ēkas pirmā stāva, bet pastāv iespējas paplašināt skolas darbību, apgūstot arī pārējo ēkas platību. Pieguļošajā teritorijā atrodas divstāvu saimniecības ēka, kur iespējams izveidot aušanas, kokapstrādes un keramikas darbnīcas, un divas garāžas, kur var izbūvēt telpu sporta nodarbībām. Netālu atrodas sporta laukums. Ceram vienoties ar šī zemes gabala īpašnieku par tā izmantošanu un uzlabošanas iespējām," "Liesmai" stāsta Baltās skolas vadītāja Gunta Bērze.

Viens no skolas filozofijas elementiem ir cieša saikne ar dabu, tāpēc skolas telpas atrodas atbilstošā vietā - tuvu mežam. Tāpat Baltās skolas pamatprincips ir nevardarbība - šī apsvēruma dēļ bērniem skolas kopgaldā netiks piedāvāti gaļas izstrādājumi. Jāatzīmē, ka ar šo soli skola nekādā mērā negrasās ietekmēt ģimenes ēšanas paradumus mājās vai ārpus skolas.

Pašlaik skolā ir 16 audzēkņi un septiņi pedagogi, kā arī divas auklītes, kas darbosies ar vismazākajiem, pirmsskolas grupas bērniem. Darbs tiek organizēts saimēs, kurās apvienoti dažāda vecuma bērni. Pirmsskolas saimē ir divus līdz četrus gadus veci bērni, bet otrajā saimē kopā ar pirmās un otrās klases skolēniem darbosies arī piecus un sešus gadus veci bērni. Šāda mācību forma pastāv visās Drustu tautskolas "99 Baltie zirgi" filiālēs - tādējādi bērni mācās sadarboties un palīdzēt cits citam, "Liesmai" skaidro Gunta Bērze.

Darbu apvienošanas kārtībā strādās tikai divas skolotājas, bet lielākā daļa no pedagogiem ir augstskolu absolventi un pedagoģijas studenti. Šāda darbinieku atlase ir apzināta, jo jauniem cilvēkiem ir vieglāk apgūt alternatīvas pedagoģijas metodes, nekā pārkvalificēties un mainīt domāšanu jau pieredzējušajiem skolotājiem. Vecāki un citi brīvprātīgie palīdzēs skolotājiem vadīt folkloras nodarbības un gatavoties latvisko svētku atzīmēšanai. Mūzikas stundās bērniem būs iespēja apgūt tautas instrumentu spēli.

Skolas darbība visās filiālēs daļēji balstās uz brīvprātīgo piesaisti. Būtiski saprast, ka šī nav privātskola ar mērķi gūt peļņu, bet gan sabiedriska skola, kas izveidota, lai sniegtu alternatīvas izglītības iespējas. Skolotāju algošanai un darbības nodrošināšanai tiks saņemts valsts un pašvaldību mērķdotācijas, kā arī vecāku līdzmaksājumi. Juridiski skolas statuss ir biedrība, kurai piešķirts sabiedriskā labuma status, tādēļ ir iespējams piesaistīt ziedojumus, raksta "Liesma".

"Visu, ko ģimenē iedibina, ir svarīgi kopt un rast tam turpinājumu. Tāpēc ir būtiski atrast skolu, kur ģimenē ieaudzinātās vērtības tiks uzturētas un bagātinātas. Lielās izglītības iestādēs katram bērnam nevar pievērst pietiekami daudz uzmanības, tādēļ esmu izvēlējies savām meitām sniegt izglītību Baltajā skolā," atklāj Niks Ērglis, kura divas jaunākās meitas ir vienas no pirmajām Baltās skolas audzēknēm.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)