Aicina uz Danču naktīm un Sēļu muižas dārza svētkiem

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com

Noslēdzies Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) šī gada pirmais kultūras projektu konkurss, kurā piedalījās arī Mazsalacas novada Sēļu pagasta Tautas nams, iesniedzot vienu projekta pieteikumu Tradicionālās kultūras nozarē un otru Mūzikas un dejas nozarē. Abi iesniegtie projekti ir atbalstīti, un no VKKF piešķirts finansējums 700,00 eiro "Danču naktij ar Sēļu muižas muzikantiem"un 1300,00 eiro apmērā "Franču karaļa galma mūzikai Sēļu muižā", pilsētas informācijas portālu Valmiera24.lv informēja Mazsalacas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Gluha.

Projekts "Danču nakts ar Sēļu muižas muzikantiem" tiks īstenots laika posmā no 1.marta līdz 14.jūnijam. Projektā tiks piedāvātas trīs teorētiskās un praktiskās nodarbības latviešu danču, rotaļdeju un to melodiju apgūšanai, popularizējot tautas muzicēšanas un dejošanas tradīciju.

Projekta ietvaros Sēļu muižā notiks praktiskās meistarklases. Pirmās - 18.martā plkst.19.00 Sibīrijas latviešu (Lejas Bulāna ciema) dejas, kurās horeogrāfs Ernests Spīčs un folkloriste Ieva Vītola iepazīstinās ar Sibīrijas ekspedīcijas iespaidiem Lejas Bulānā, kā arī tiks demonstrēts folklorista Aigara Lielbārža videostāsts par Lejas Bulānu.

Otrās - 22.aprīlī plkst.19.00 Igauņu un latviešu dejas kopā ar sadraudzības partneriem no Kilingi-Nemmes pilsētas Igaunijā, un trešās meistarklases - 13.maijā plkst.19.00, svinot Mātes un ģimenes dienu, tiks mācītas Ģimenes ieražu dejas.

Projekta "Franču karaļa galma mūzika Sēļu muižā" ietvaros Sēļu muižas dārza svētkos - 15.jūlijā būs iespēja gūt zināšanas un dzirdēt estētisko 17.-18. gs.piļu un mūzikas skanējumu. Koncertu veidos tā laikmeta mūzikas un dejas mākslu zinoši profesionāli mākslinieki - senās mūzikas ansamblis Inégalité Mystique, kas piedāvā 17.gs. un 18.gs. komponistu darbus, kā arī spēlē uz vēsturisko instrumentu oriģināliem un kopijām, lietojot baroka laika kamertoni.

Baroka laikmetu ar tērpiem palīdzēs uzburt arī Sēļu muižas dāmu deju kopa "Reveranss", bet, cildinot karalisko skatuves mākslu, ar vēsturisko deju apmeklētājus priecēs baroka laika deju grupa "La Maison Noble".

Sēļu pagasta Tautas nams atrodas Sēļu muižā, Mazsalacas novadā. Visi projektā iekļautie pasākumi ir bezmaksas. Projekts tiek īstenots pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda piešķirtajam finansējumam.