Banner 980x90

8 idejas, kādu grīdas segumu izvēlēties mājoklim

Ja esat nolēmis renovēt mājokli vai varbūt būvēt jaunu, visticamāk, jums jau ir zināms, ka ir ļoti daudz dažādu grīdas segumu risinājumu. Grīdas segumi tiek veidoti dažādos stilos, izmantojot dažādus dekoratīvos rakstus un materiālus.

Turpinājumā aprakstīti 8 dažādi grīdas segumi, kas, iespējams, jūs iedvesmos un ļaus izvēlēties risinājums jūsu mājoklim. 

Pulēta cementa grīda
Lai arī varētu šķist, ka cementa grīda mājoklī neiederas, mūsdienu risinājumi jūs pārsteigs. Cementa grīdas ir ērtas, jo tās var izveidot jūsu izvēlētajā krāsā, tās ir viegli kopjamas un ļoti izturīgas. Pulēta cementa grīdas, kuru virsma ir glancēta, radīs iespaidīgu vizuālo efektu, savukārt fakts, ka grīdā nebūs spraugu, ļaus vienmēr pārliecināties par to, ka mājoklis ir perfekti tīrs.

Vēl viena cementa grīdu priekšrocība ir tā, ka ir iespējams ieklāt pašizlīdzinošo cementu, kas nozīmē, ka pat uz nelīdzena pamata iegūsiet perfekti taisnu grīdu.

Koka grīda
Viens no klasiskākajiem grīdas segumiem ir koka grīda. Neatkarīgi no tā, vai tā ir masīvkoka dēļu grīda vai parkets, koka grīda mājoklim piešķir siltumu, mājīgumu un eleganci. Koka grīdas ir ļoti izturīgas un salīdzinoši viegli tīrāmas. 

Jāmin gan, ka koksnes dabisko īpašību dēļ koka grīdas nav īpaši piemērotas ļoti mitrām telpām, taču parkets var tikt izmantots arī virtuvē, ja apstrādāts ar aizsarglīdzekļiem. Koka grīdu priekšrocība ir tāda, ka, ja laika gaitā grīdā parādījušies nelieli bojājumi un nodilums, grīdu var noslīpēt un pārlakot, lai tā izskatītos gluži kā jauna. 

Lamināts
Lamināts ir ekonomiskāka alternatīva, ja vēlaties mājoklī panākt tādu mājīgumu, kādu sniedz koka grīdas. Kvalitatīvu laminātu vizuāli būs ļoti grūti atšķirt no koka grīdas, bet visbiežāk lamināta virsma būs izturīgāka pret skrāpējumiem nekā koks, bet – kas svarīgākais – to ir ļoti viegli ieklāt. Plašā izvēlē lamināta grīdas dēļi pieejami šeit

Keramikas vai porcelāna flīzes
Daudzās pasaules valstīs keramikas flīzes ir iecienītākais grīdas segums. Tās ir ļoti izturīgas un viegli kopjamas. Flīzes pieejamas neskaitāmos toņos, ar dekoratīviem rakstiem un ornamentiem, bet papildus iespēja padarīt flīžu grīdas radošākas ir, izkārtojot flīzes netipiskā rakstā. Flīzes ir piemērotas ne tikai vannasistabai un tualetei, bet būs lielisks risinājums arī koridorā, kurā nereti tiek ienesti dubļi un mitrums.

Atšķirībā no citiem grīdas segumiem, ja vien jums nav iepriekšējas pieredzes, lai mājoklī ieklātu flīzes, visticamāk, būs nepieciešama profesionāļa palīdzība.

Paklājs
Lai arī paklāji bieži vien nav estētiskākais dizaina elements, paklājs kā grīdas segums, viennozīmīgi, rada mājīguma un siltuma sajūtu. Paklājs ir ļoti piemērotākais grīdas segums guļamistabai, jo tas ne tikai nodrošinās siltuma sajūtu pat aukstajos ziemas mēnešos, bet būs lieliska skaņas izolācija. Un lieliski – ka mūsdienās paklāji pieejami neskaitāmos toņos un rakstos.

Akmens flīzes
Akmens flīzes parasti veidotas no marmora vai granīta. Šis, viennozīmīgi, ir dārgāks un ekskluzīvāks grīdas segums, taču akmens flīzes ir klasiskas un tik izturīgas, ka kalpos mūžīgi.

Vinils
Vinils jeb tautā par linoleju sauktais materiāls ir vēl viens materiāls, kam līdz ar tehnoloģisko progresu ir izdevies atkārtoti iekarot mājokļu grīdas. Līdzīgi kā lamināts, vinils ir ļoti ekonomisks grīdas seguma risinājums. 

Ir pieejamas gan vinila flīzes, gan dēļi, gan loksnes, kas atdarina kā dabiskus materiālus, tā veido dizaina rakstus dažādās spilgtās krāsās. Galvenā vinila grīdu priekšrocība ir to ūdensizturība, padarot šo grīdas segumu īpaši piemērotu virtuvei, vannasistabai un koridoram. 

Korķis
Vēl viens grīdas seguma veids, kas iegūst popularitāti, ir korķis. Izmantojot pašlīmējošas korķa flīzes vai korķa dēļus, iegūsiet ekoloģisku grīdas segumu. 

Kā jau dabiska materiāla grīdas segums, korķis nav lētākais risinājums, un, lai grīdu nesabojātu, jābūt piesardzīgiem gan izvietojot mēbeles, gan ikdienā. Lai arī uz korķa traipi neveidojas viegli, tas nav ūdensizturīgs materiāls, tāpēc tam nepieciešama rūpīga kopšana. Galvenais ieguvums, ko dos korķa grīdas segums, ir dabisks mājīgums un vienmēr siltas, kā arī mīkstas grīdas.

Grīdas segumus plašā izvēlē piedāvā interneta veikals 220.lv – apskatiet piedāvājumu un izvēlieties sev labāko! 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu