Banner 980x90

Kokmuiža un saules pulkstenis

Kocēnu centrā apbrīnojama vairāk nekā 250 gadu senā un skaisti atjaunotā Kokmuiža (senāk – Kokenhof) ar neobaroka stilā celto kunga māju (tagad skola). 2012. gada pirmajā pusē notika vērienīgi Kokmuižas partera zonas rekonstrukcijas darbi. Tā tika atbrīvota no pēdējās desmitgadēs saaugušajiem dažāda veida kokiem un krūmājiem, tika izveidots simetrisks dārzs ar saules pulksteni kā centrālo akcentu. Partera rekonstrukcijas autors – ainavu arhitekts Jānis Sirlaks.

Saules pulksteņa galvenā iezīme ir tā, ka stundu zīmes katram mēnesim ir norādītas individuāli, ņemot vērā laika vienādojuma vērtību. Tādējādi  šis pulkstenis spēj rādīt laiku precizāk nekā tāda veida pulksteņi, kur visam gadam katrai stundai tiek lietota tikai viena atzīme. Mēnešu stundu atzīmes atbilst ēnas novietojumam mēneša vidū – 15.datumā. Augšējā daļā ir attēlotas 2.jolsas laika ziemas laika vērtības, bet apakšējā daļā – vasaras laika stundas. Sfēras diametrs – 144 cm.

Adrese: Kocēni, Kocēnu pagasts, LV-4220
Tālrunis: +371 25740067
Mājaslapa: www.saulespulkstenis.lv
E-pasts: info@saulespulkstenis.lv
GPS koordinātes: 57.5224139, 25.3331196

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)