Banner 980x90

Dzirnavu ezeriņš

Ūdenskrātuve sākotnēji bijusi daļa no viduslaiku Valmieras aizsardzības sistēmas. To veidoja Rātsupītes dambji un slūžas, ar kuru palīdzību tika uzstādināts ūdens, karadarbībai tuvojoties pilsētai. Ūdensdzirnavas šeit darbojās kopš 17. gs., bet dzirnavu ēku nojauca 1937. gadā. 

Dzirnavu ezeriņš ir valmieriešu un pilsētas viesu iecienīta pastaigu un atpūtas vieta. Ezeriņu vidū skaisti kā smalks pušķis rotā strūklaka, kas vakaros tiek grezni izgaismota. Dzirnavu ezeriņam apkārt vijas gājēju celiņi un iekārtotas skatu platformas. Blakus atrodas bērnu rotaļu laukums. Saulainās dienās laika tecējumu  iespējams vērot ieskatoties mākslinieka Matiasa Jansona veidotajā skulptūrā "Saules pulkstenis".
 
Adrese: Pie Valmieras 5. vidusskolas, Valmiera, LV-4201
Tālrunis: +371 26332213
Mājaslapa: www.visit.valmiera.lv
E-pasts: tic@valmiera.lv
GPS koordinātes: 57.5400245, 25.4212701

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)