Tūrisma informācija

 • Valmieras Sv. Sīmaņa luterāņu baznīca

  Valmieras Sv. Sīmaņa luterāņu baznīca

  Valmieras Sv. Sīmaņa luterāņu baznīca celta 1283. gadā un pamatā saglabājusi viduslaiku izskatu. Mūsdienās baznīcā apskatāmas 15. - 16. gs. ievērojamu pilsētnieku kapu plāksnes, 1886. gadā veidotas ērģeles, kā arī 1730. gada kanceles un ērģeļu lukturu gleznojumi. No 2014. līdz 2015. gadam notika baznīcas torņa...

 • Livonijas ordeņa pilsdrupas

  Livonijas ordeņa pilsdrupas

  Livonijas ordeņa pilsdrupas ir 13. gs. celtās pils fragmenti. Pils mūrēšanai izmantoti laukakmeņi, granīta šķembas un dolomīts. Pils izpostīta un nodedzināta Ziemeļu kara laikā (1702. gadā), tomēr tās teritorijā daļēji saglabājusies 18. - 19. gs. apbūve, kas veido Valmieras vēsturiskā centra kodolu un mūsdienās kalpo...

 • Valmieras muzeja komplekss

  Valmieras muzeja komplekss

  Valmieras muzeja komplekss izvietots astoņās celtnēs un atrodas Valmieras vēsturiskā centra teritorijā. Muzejā apskatāma gan pastāvīgā ekspozīcija par Valmieru un apkārtējiem novadiem, gan mainīgās tematiskās izstādes. Muzejā tiek piedāvātas arī ekskursijas, lekcijas un izglītojošas programmas.

 • Gaujas stāvie krasti

  Gaujas stāvie krasti

  Gaujas Stāvie krasti ir 10 - 15 m augstas un 80 m platas nogāzes, kurās redzams Gaujas krastu smilšakmens atsegums. Tā ir viena no skaistākajām vietām Gaujas krastos, no kuras paveras gleznaina dabas ainava. Gaujas Stāvos krastus ir iecienījuši gan pilsētas iedzīvotāji, gan viesi.

 • Dzirnavu ezeriņš

  Dzirnavu ezeriņš

  Dzirnavu ezeriņš vēsturiski ir bijusi daļa no viduslaiku Valmieras aizsardzības sistēmas, taču mūsdienās tas kļuvis par valmieriešu un pilsētas viesu iecienītu atpūtas vietu. 2008. gadā tika veikti vērienīgi Dzirnavu ezeriņa labiekārtošanas darbi.