Vietējās ziņas

 • Kā tiek ieklāts dakstiņu jumta segums?

  Jumta ieklāšana nav vienkāršs process. Tas prasa specifiskas zināšanas un bagātīgu pieredzi. Jumta segums ir viena no tām riska grupām, kura klāšanai noteikti ir nepieciešama speciālista – sertificēta jumiķa – pieaicināšana, lai jumta konstrukcija un segums būtu uzskatāms par drošu un atbilstošu visām normatīvo aktu prasībām.

 • Pieci iemesli, kāpēc pirkt lietotu auto ir izdevīgāk

  Publicitātes foto

  Jauna auto iegāde prasa lielus un regulārus ienākumus, taču bieži vien vajadzība pēc automašīnas nevar gaidīt, un daudzi no mums sliecas par labu lietotas automašīnas iegādei. Tomēr, kā rāda daudzu autovadītāju pieredze, lietoti auto nebūt nav tā sliktākā izvēle.

 • Kādu matraci izvēlēties – viskoelastīgo vai lateksa matraci?

  Publicitātes foto

  Kvalitatīvs miegs, kas sniedz enerģiju turpmākajai dienai ir svarīgs ikvienam. Tieši tādēļ ir jāpievērš uzmanība ne tikai saviem paradumiem, kas varētu traucēt naktī aizmigt, bet arī videi, kurā to mēģinām darīt. Arī gultai un matracim ir ļoti liela nozīme, jo nepareizi izvēlēts matracis – pārāk ciets vai pārāk mīksts – var radīt, piemēram, muguras sāpes.

 • Iztīrīts skurstenis – droša māja! Kad ir īstais laiks izsaukt skursteņslauķi un kā pazīt labu amata meistaru?

  Foto: Shutterstock.com

  Kad pēdējā malkas pagalīte ir izkurināta un apkures sezona pabeigta, ir īstais brīdis domāt par skursteņslauķa izsaukšanu un apkures sistēmas veselības stāvokļa pārbaudi. Skursteņa tīrīšana un regulārā stāvokļa pārbaude ir ne tikai būtisks priekšnosacījums ugunsdrošības prasību ievērošanai, bet arī Ministru kabineta noteikumu prasība. Cik bieži jātīra skursteņi un kam vēl jāpievērš uzmanība – par to lasiet tālāk.

 • Kādi dokumenti ir nepieciešami, lai dotos studēt uz ASV?

  Foto: Shutterstock.com

  Studijas ārzemēs ir daudzu latviešu studentu sapnis un reizē arī liels izaicinājums. Tā ir veiksmīgas karjeras, ceļošanas un pieredzes iespēja, ja vien ir apņēmība un nepieciešamie finansiālie līdzekļi. Ja vēlaties studēt Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), izlasiet šo rakstu un uzziniet, kā profesionāls tulkošanas birojs var palīdzēt sagatavoties dokumentu iesniegšanai un iestājpārbaudījumiem!

 • Rotaļlietas bērna attīstībai

  Publicitātes foto

  Mūsdienās vecāki mēģina paātrināt savu bērnu attīstību. Arī pediatri mēdz nedaudz pārspīlēt un uzskatīt, ka bērnu var stimulēt kaut ko darīt ātrāk, piemēram, rāpot vai velties. Agrāk bērni attīstījās nedaudz lēnāk kā mūsdienās. Ja agrāk mazulis sāka rāpot laika posmā no 8 līdz 12 mēnešiem, tad šodien uzskata par normu arī rāpot sākšanu 6 mēnešos. Dažs jau 8 mēnešos ceļas kājās. Tas liek pediatriem uztvert šādus ātros bērnus par normu un steidzināt arī pārējos.

 • Aktuālas vasaras riepas? Ieskaties noderīgos padomos! 

  Publicitātes foto

  Tuvojoties gada siltajai sezonai, daudzi autovadītāji sāk domāt par automašīnas riepu nomaiņu. Lai arī vasaras riepas atļauts lietot no 1. marta, tomēr atbildīgākie šoferi zina, ka Latvijā laika apstākļi pavasarī vēl ir gana mainīgi, tādēļ ar pāreju uz vasaras riepām steigties noteikti nevajadzētu. Visdrošāk ir vadīties nevis pēc datuma kalendārā, bet laika apstākļiem – piemērotākais laiks riepu maiņai ir tad, kad vidējā diennakts gaisa temperatūra sasniegusi vismaz + 7 grādus.

 • Datu glabāšana mākonī – kādas priekšrocības un kādi riski ir saistīti ar šo tehnoloģiju?

  Foto: Shutterstock.com

  Nu jau vairākas desmitgades par vērtīgāko resursu tiek uzskatīta informācija – gan dati, gan idejas, gan patenti un informācija par uzņēmējdarbību. Un informācijas, ar ko ikviens sastopas ikdienā, kļūst arvien vairāk. Kā to pasargāt un nepazaudēt? Kā mākoņtehnoloģijas un datu glabāšana mākonī var palīdzēt aizsargāt svarīgos datus?

 • Iepērkamies internetā praktiski un droši!

  Publicitātes foto

  Internetā mūsdienās var iegādāties visu – sākot no pašiem muļķīgākajiem sīkumiem, līdz pašām nepieciešamākajām un vērtīgākajām precēm, kas būs noderīgas ilgtermiņā. Šoreiz par to, kā iegādāties (un vai vajag iegādāties) virtuves mēbeles internetā. 

 • Vai struktūrfondi atbalsta arī mazos uzņēmumus?

  Foto: Pexels.com

  Neapšaubāmi uzņēmuma finanšu situācija var ietekmēt tā izredzes piesaistīt investīcijas. Taču tas nebūt nenozīmē, ka uz finanšu atbalstu var cerēt tikai attīstītas kompānijas - Eiropas finansējums ir pieejams arī iesācējiem uzņēmējdarbības pasaulē. Izšķiroša nozīme atbalsta saņemšanai ir nevis uzņēmuma pieredzei, darbinieku skaitam un kapitāla apjomam, bet gan inovatīvai un ES fondu prasībām atbilstošai biznesa idejai. Uzziniet šajā rakstā, vai struktūrfondi var būt noderīgi arī nelieliem uzņēmumiem!