Vidzemes Augstskolā diskutē par zinātni, tehnoloģijām un inovācijām

Foto: Anna Kalna/ Valmiera24

Ceturtdien, 16.februārī, Vidzemes Augstskolā (ViA) norisinās Vidzemes forums "Viedā ekonomika: zinātne, tehnoloģijas un inovācijas".

Kā pilsētas informācijas portāls Valmiera24.lv uzzināja pasākumā, forumā par valsts un Vidzemes reģiona aktualitātēm diskutē valsts institūciju pārstāvji, uzņēmēji un akadēmiskās vides pārstāvji.

Vidzemes forumu ar uzrunu atklāja Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spāritis, kurš sacīja: "Ne tikai dziesmas, dejas, reliģija un  literatūra, bet arī zinātne ir nācijas un civilizācijas kultūras sastāvdaļa un, gribas teikt, ka tieši tāpat nācijas un civilizācijas kultūras sastāvdaļa ir arī tirdzniecība, uzņēmējdarbība, ekonomika un tautsaimniecība, kas spēj visu šo kopumu apvienot.Tāpēc šodienas sarunai esam pulcinājuši kopā zinātniekus, ekonomistus, uzņēmējus un uzņēmējdarbības rezultātā ieinteresētos, lai šajā domu apmaiņā vislabāk sajustu, kas Vidzemes reģionam ir nepieciešams, ko Vidzemes reģions, pats savus resursus izzinot, spēj prognozēt darba tirgus attīstībā, izglītības attīstībā, uzņēmēju un darba vietu radīšanā un, protams, arī, kādā veidā šīm pusēm - zinātniskajai izgudrojumu pusei, inovāciju pusei, attīstoties, radīt tam pretī atbilstošu uzņēmējdarbības vidi. Es priecājos, ka Vidzemes Augstskola ir izvēlēta par šo epicentru, jo tā ir ļoti dinamiska augstskola un ieņem Vidzemē centrālo vietu un, tādējādi vislabāk sajūt tās vajadzības, kas reģionam ir būtiskas".

Valmiera24.lv jau ziņoja, ka foruma mērķis ir analizēt Vidzemes reģiona ekonomisko situāciju mūsdienu, kā arī tuvākas un tālākas nākotnes kontekstā.

Pasākuma organizatori ir Latvijas Zinātņu akadēmija, LZA Lauksaimniecības un meža  zinātņu nodaļa, Latvijas Pašvaldību savienība, Valmieras pilsētas pašvaldība un Vidzemes Augstskola.