Valmieras teātrī būs skatāms sezonas pēdējais jauniestudējums – Deivida Berija luga "Augusta vaļi"

Daugavpils, 5.jūn., LETA. Nākamnedēļ, 15.jūnijā, Valmieras teātra Apaļajā zālē šīs sezonas pēdējo pirmizrādi piedzīvos amerikāņu dramaturga un kinoscenārista Deivida Berija luga "Augusta vaļi" - traģikomisks stāsts Feliksa Deiča režijā, aģentūru LETA informēja Valmieras teātra reklāmas un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Ceriņa.

Valmieras teātrim šī ir ļoti īpaša izrāde - jauniestudējumā satiekas teātra vecmeistars Deičs ar teātra pieredzes bagātākajiem aktieriem: Ligitu Dēvicu un Leldi Kalēju galvenajās lomās, Agri Māsēnu, Aigaru Vilimu un viesaktrisi Māru Zemdegu no Nacionālā teātra. Iestudējuma scenogrāfs un kostīmu mākslinieks – Valters Kristbergs. Lugu no angļu valodas tulkojusi Agnese Rutkēviča.

Izrādes centrā ir divas māsas - Lībija un Sāra, kuras apmetušās savā vasaras mājā vientulīgas salas krastā pie Atlantijas okeāna. Taču šī vasara ir citādāka. Varbūt mūža nogale nav tikai vecums, kas neizbēgami piemeklēs mūs visus, bet kāda vieta kā neizbēgama vientulība, kas ilgojas vēl pēdējo reizi ieraudzīt vaļus. Un varbūt abas māsas, gaidīdamas vaļus, kas vēsta par rudeni, spēs viena otru ieraudzīt no jauna.

Berija 1981.gadā sarakstītā luga "Augusta vaļi" ir viņa zināmākais darbs. 1987.gadā pēc šīs pašas lugas tika uzņemta Lindseja Andersona filma ar leģendārajām aktrisēm – Betu Deivisu un Liliānu Gišu galvenajās lomās. Latvijas teātrī šis darbs tiek iestudēts pirmo reizi.

Izrāde "Augusta vaļi" Valmieras teātrī būs skatāma arī 16. un 17.jūnijā un 15. un 16.augustā. Rīgā Dailes teātrī iestudējums viesosies 19.augustā plkst.13 un 18.