"Valmieras stikla šķiedra" dividendes no pagājušā gada peļņas neplāno maksāt

Rīga, 11.maijs, LETA. Stikla šķiedras ražotājs "Valmieras stikla šķiedra" dividendes no pagājušā gada peļņas neplāno maksāt, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai "Nasdaq Riga" par akcionāru kārtējās sapulces lēmumu projektiem.

Kompānijas pārstāvji informē, ka 2017.gada peļņu 5,415 miljonu eiro apmērā plānots atstāt nesadalītu, izlietojot to kompānijas attīstībai un modernizācijai ar mērķi palielināt "Valmieras stikla šķiedras" konkurētspēju.

Tāpat akcionāru kārtējā sapulcē, kas notiks 25.maijā, plānots ievēlēt padomi jaunā sastāvā.

Paredzēts, ka darbu padomē turpinās Heincs Jirgens Preiss-Daimlers (Heinz Jürgen Preiss-Daimler), Jērans Pfūls (Jöran Pfuhl), Hans Pēters Kortss (Hans Peter Cordts) un Andris Oskars Brutāns, bet no jauna padomē plānots iecelt Stefanu Preisu-Daimleru (Stefan Preiss-Daimler). Tādējādi paredzēts, ka darbu kompānijas padomē neturpinās Franks Vilhelms Behrends (Frank Wilhelm Behrends).

Kompānijas akcionāri plāno veikt arī grozījumus statūtos, nosakot, ka sabiedrības valde, pēc padomes piekrišanas saņemšanas, ir pilnvarota no 2018.gada 25.maija līdz 2023.gada 25.maijam palielināt kompānijas pamatkapitālu. Valde ir tiesīga palielināt pamatkapitālu līdz 43 503 833 eiro. Pamatkapitāls var tikt palielināts, izlaižot ne vairāk kā 7 170 961 jaunu akciju.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka "Valmieras stikla šķiedras" koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 125,864 miljonu eiro auditēto apgrozījumu, kas ir par 0,8% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt grupas peļņa pieauga par 81,2%, sasniedzot 8,641 miljonu eiro. Tajā pašā laikā grupas mātesuzņēmums "Valmieras stikla šķiedra" pērn strādāja ar 104,039 miljonu eiro auditēto apgrozījumu, kas ir par 2,6% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga 2,2 reizes - līdz 5,415 miljoniem eiro.

"Valmieras stikla šķiedras" koncernu veido "Valmieras stikla šķiedra" un trīs tās meitassabiedrības - "Valmiera Glass UK Ltd." Apvienotajā Karalistē, kā arī "Valmiera Glass USA Corp." un "Valmiera Glass USA Trading Corp" ASV. "Valmieras stikla šķiedras" akcijas kotē biržas "Nasdaq Riga" otrajā sarakstā.