Valmieras pašvaldības dibinātajos bērnudārzos šogad izglītosies 1605 bērni

Rīga, 14.sept., LETA. Jaunajā mācību gadā Valmieras pilsētas pašvaldības dibinātajos bērnudārzos izglītosies 1605 bērni, kas ir par 37 vairāk nekā pagājušajā gadā, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāve Liene Zālīte.

Savukārt pašvaldības dibinātajās vispārējās izglītības iestādēs mācības sākuši 4015 skolēni, kas ir par diviem vairāk nekā iepriekšējā mācību gada sākumā.

Šogad skolas gaitas sākuši arī 338 pirmklasnieki, kas ir par 23 vairāk nekā pērn.

Visvairāk pirmklasnieku šogad mācās Valmieras Pārgaujas sākumskolā - 107 un Valmieras sākumskolā - 91. Valmieras Viestura vidusskolā zinības apgūst 79, bet Valmieras 5.vidusskolā - 32 pirmklasnieki. Valmieras 2.vidusskolas 1.klasē mazākumtautību izglītības programmā skolā sāka iet 17 bērni. Savukārt speciālajās izglītības programmās Valmieras Gaujas krasta vidusskolas - attīstības centra 1.klasē mācās 12 skolēni.

Bērniem, kuri kārtējā kalendārajā gadā ir sasnieguši vai sasniegs septiņu gadu vecumu, pamatizglītības sākšana ir obligāta saskaņā ar Latvijas spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem. Vadoties pēc veselības stāvokļa un psiholoģiskās sagatavotības, bērns var sākt pamatizglītības ieguvi vienu gadu ātrāk vai vienu gadu vēlāk saskaņā ar vecāku vēlmēm un ģimenes ārsta vai psihologa atzinumu.