Uvis Helmanis atkāpjas no "Valmiera/ORDO" galvenā trenera amata

Foto: Edgars Vaivads
Foto: Edgars Vaivads

"Valmiera/ORDO" galvenais treneris Uvis Helmanis paziņojis par savu atkāpšanos no komandas galvenā trenera amata, balstoties uz aizvadītās sezonas mērķu neizpildīšanu. Helmanis par "Valmiera/ORDO" komandas galveno treneri kļuva aizvadītajā vasarā, šajā amatā nomainot Robertu Štelmaheru, bet pirms tam trīs sezonas Helmanis pavadīja "Liepāja/Triobet" galvenā trenera postenī.

Uvja Helmaņa vadītā "Valmiera/ORDO" pirmssezonas sagatavošanas posma noslēgumā uzvarēja Baltijas Basketbola līgas turnīrā "Triobet BBL Cup 2016", bet sezonas turpinājums "OlyBet" Latvijas Basketbola līgas un "Triobet" Baltijas Basketbola līgas turnīros neizdevās kā iecerēts un kluba vadības pirmssezonā nospraustie mērķi – izcīnīt medaļas gan "Triobet" Baltijas Basketbola līgā, gan "OlyBet" Latvijas Basketbola līgā -  netika izpildīti. 

"OlyBet" LBL regulārajā sezonā "Valmiera/ORDO" Uvja Helmaņa vadībā izcīnīja 21 uzvaru 32 aizvadītajās spēlēs, tās gala kopvērtējumā izcīnot trešo vietu. Pēc ne pārāk sekmīgā sezonas sākuma (bilance 5-7), sezonas turpinājumā "Valmiera/ORDO" spēja būtiski uzlabot savu sniegumu un pēdējās 20 regulārās sezonas spēlēs tika izcīnītas 16 uzvaras (četras no tām izcīnītas spēļu pagarinājumos).

"OlyBet" LBL izslēgšanas turnīru "Valmiera/ORDO" uzsāka veiksmīgi, tā ceturtdaļfinālā piecu spēļu sērijā ar rezultātu 3:2 pārspējot "Liepāja/Triobet", bet turnīra pusfinālā, kurā savā starpā sacentās pērnās sezonas finālistes "Valmiera/ORDO" un "VEF Rīga", gaidītā intriga izpalika un rīdzinieki sērijā uzvarēja ar rezultātu 3-0. Sezonas noslēgumā "Valmiera/ORDO" cīnījās par bronzas medaļām un sērijā līdz trim uzvarām ar rezultātu 1-3 piekāpās "Barons kvartāls" komandai, tādējādi "OlyBet" LBL sezonu noslēdzot ceturtajā vietā.

"Triobet" BBL regulārajā sezonā "Valmiera/ORDO" Uvja Helmaņa vadībā ar deviņām uzvarām 12 spēlēs savā grupā ieņēma otro vietu, bet izslēgšanas turnīrā pirmajā kārtā divu spēļu summā ar rezultātu 165:146 tika pārspēta Igaunijas čempionāta šīs sezonas fināliste - "AVIS/Rapla". "Triobet" BBL ceturtdaļfinālā valmierieši neveiksmīgi aizvadīja pirmo spēli izbraukumā (71:102) un, lai gan atbildes spēlē savā laukumā "Valmiera/ORDO" izdevās revanšēties, divu spēļu summā ar rezultātu 145:166 nācās piekāpties šīs sezonas vēlākajiem BBL čempioniem – Prieņu "Vytautas".