Samazinātas "Valmieras stikla šķiedras" koncerna šā gada apgrozījuma un peļņas prognozes

Rīga, 29.maijs, LETA. Samazinātas stikla šķiedras ražotāja "Valmieras stikla šķiedra" koncerna šā gada apgrozījuma un peļņas prognozes, teikts kompānijas paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

Kompānijas paziņojumā sacīts, ka "Valmieras stikla šķiedras" valde samazinājusi koncerna apgrozījuma prognozi 2018.gadam līdz 140-145 miljoniem eiro, bet aktuālā peļņas prognoze šim gadam noteikta 250 000 eiro līdz miljona eiro apmērā.

"Korekcijas pamatā ir atjauninātā prognoze, kas balstīta uz jaunām atziņām par "Valmieras stikla šķiedras" jaunāko rūpnīcu ASV, kura darbību sāka 2018.gada pirmajā ceturksnī, un skaidrāku redzējumu par uzņēmējdarbības attīstību un papildu ekspluatācijas izdevumiem, kas radās, veicot stikla kausēšanas krāsns nodošanu ekspluatācijā un kavēšanos sākumā fāzē," teikts kompānijas paziņojumā.

Šogad aprīlī publiskotajā kompānijas 2017.gada finanšu pārskatā bija teikts, ka "Valmieras stikla šķiedra" koncerns šogad plāno gūt peļņu 4,7 miljonu eiro apmērā, savukārt grupas apgrozījums bija prognozēts 162,4 miljonu eiro apmērā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka "Valmieras stikla šķiedras" koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 125,864 miljonu eiro auditēto apgrozījumu, kas ir par 0,8% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt grupas peļņa pieauga par 81,2%, sasniedzot 8,641 miljonu eiro.

"Valmieras stikla šķiedras" koncernu veido "Valmieras stikla šķiedra" un trīs tās meitassabiedrības - "Valmiera Glass UK Ltd." Apvienotajā Karalistē, kā arī "Valmiera Glass USA Corp." un "Valmiera Glass USA Trading Corp" ASV. "Valmieras stikla šķiedras" akcijas kotē biržas "Nasdaq Riga" otrajā sarakstā.