"Valmiermuižas alus" pērn audzējis eksportu divas ar pusi reizes, apgrozījumu - par 11%

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Pretēji tendencei, kas liecina, ka Latvijā darītā alus apjoms sarūk, bet importētā pieaug, "Valmiermuižas alus" pērn kāpinājis gan izbrūvētā alus daudzumu, gan eksportu, pilsētas informācijas portālu Valmiera24.lv informēja Valmiermuižas alus darītavas vēstnese Liena Kreišmane.

Pērn Valmiermuižas alus darītavā izbrūvēti 2,053 miljoni litri alus, kas ir par 4,4% vairāk nekā 2015.gadā. Savukārt eksporta tirgos pārdots divas ar pusi reizes vairāk alus nekā gadu iepriekš. Rezultātā "Valmiermuižas alus" darītavas apgrozījums pērn, salīdzinot ar 2015.gadu, auga par 11%, sasniedzot 4,23 miljonus eiro.

Pagājušā gadā Valmiermuižā darītais alus tika eksportēts uz Igauniju, Zviedriju, Lietuvu un Šveici. Šā gada sākumā tika uzsāktas alus piegādes pasūtītājiem Somijā un Anglijā. 2017.gadā plānots eksportu dubultot līdz 10 % no izbrūvētā alus apjoma.

Sākot ar šo nedēļu, restorāniem un veikaliem tiek piegādāts alus, uz kura etiķetes uzsvērts - "Crafted in Latvia"/ "Darīts Latvijā". "Valmiermuižas alus" darītavas saimnieks Aigars Ruņģis aicina ikvienu eksportētāju, īpaši tuvojoties Latvijas simtgadei, kļūt par Latvijas vēstnieku pasaulē, uz etiķetes izceļot Latviju kā izcelsmes valsti.

"Eksportu uzlūkojam kā Latvijas garšas vizītkarti, ar kuru rosināt gardēžus no citām valstīm apmeklēt Latviju, lai iepazītu mūsu zemes garšu. Arī Latvijas vēstniecībām pieņemšanās novēlu galdā biežāk celt Latvijas ēdienus un dzērienus," saka A. Ruņģis. "Mums pasaulē jālepojas ar Latvijas produktiem, lai Latvija pasaulē saistītos ar meistarīgiem cilvēkiem un augstvērtīgiem produktiem."