"Valmiera/ORDO" uzņems "Liepāja/Triobet" un centīsies atgūt vadību sērijā

Publicitātes foto/ Foto: Edgars Vaivads
Rītvakar, 27.aprīlī "Valmiera/ORDO" "OlyBet" Latvijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla sērijas trešajā spēlē savā laukumā uzņems "Liepāja/Triobet" komandu. Ceturtdaļfināla sērijas pirmajā spēlē valmierieši izcīnīja pārliecinošu uzvaru (101:70), bet sērijas otrajā spēlē liepājniekiem izdevās revanšēties (85:80), līdz ar to izlīdzinot arī sērijas kopējo rezultātu (1-1). Spēles sākums Vidzemes Olimpiskajā centrā plkst.18.30.

"OlyBet" LBL ceturtdaļfināla sērijas otrajā spēlē, kuru klātienē apmeklēja arī šobrīd Latvijas spožākā basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis, pie sava pirmā panākuma tika liepājnieki. Spēli varētu iedalīt divās daļās. Tās pirmais puslaiks bija kā analogs abu komandu iepriekšējās spēles pirmajam puslaikam, tikai šoreiz komandas bija apmainījušās lomām. Laukuma saimnieki - liepājnieki jau no spēles pirmajām minūtēm iniciatīvu ņēma savās rokās un, uzbrūkot grozam ar lielisku precizitāti, pakāpeniski audzēja pārsvaru. Pirmajā puslaikā liepājnieki bija panākuši vairāk kā divdesmit punktu pārsvaru, bet puslaika pārtraukumā abas komandas devās pie +17 (36:53) par labu mājiniekiem. Spēles otrais puslaiks jau aizritēja valmieriešu zīmē, un ,lai gan viesi to uzvarēja ar rezultātu 44:32, pirmajā puslaikā iekrātos mīnusus līdz galam neizdevās atspēlēt un spēles gala rezultātā valmieriešiem -5 (80:85). Valmierieši, tāpat kā sērijas pirmajā spēlē, arī otrajā uzvarēja cīņu zem groziem (45 pret 44) un veiksmīgāk nospēlēja komandas interesēs (rezultatīvās piespēlēs 16 pret 12), bet izšķirošais klupšanas akmens šoreiz izradījās zemā tālmetienu precizitāte. Valmierieši sērijas otrajā spēlē no perimetra uzbruka ar 20% precizitāti (6/30), kamēr liepājnieki ar 35% (9/26), turklāt, valmieriešu rindās pieticīgi nospēlēja spēlētāji, kuri laukumā devās no soliņa – ja liepājnieku rindās komandas rezervisti guva 34 no komandas 85 punktiem, tad valmieriešiem vien 16 no 80.

Par otrās spēles rezultatīvāko spēlētāju "Valmiera/ORDO" sastāvā ar 20 punktiem kļuva Damjērs Pits, kura kontā arī sešas rezultatīvas piespēles. Ar double-double rādītajiem pierakstījās centra spēlētājs Dors Fišers, kurš atzīmējās ar 16 punktiem, 16 atlēkušajām bumbām un četriem bloķētajiem metieniem. Liepājnieku sastāvā produktīvākais ar 22 punktiem un 7 atlēkušajām bumbām bija iepriekšējo spēli blāvi aizvadījušais Malkolms Grifins, savukārt Mareks Jurēvičus apliecināja sen zināmo patiesību, ka izslēgšanas spēlēs ļoti svarīga nozīme ir spēlētāju pieredzei. Tieši izslēgšanas spēlēs rūdītais Jurēvičus realizēja svarīgus metienus brīžos, kad liepājniekiem spēle uzbrukumā nesekmējās, un to pabeidza ar 17 gūtajiem punktiem, spēlē uzbrūkot ar 70% precizitāti (7/10).

"OlyBet" LBL ceturtdaļfināla otrajā pārī, kurā savā starpā sacenšas BK "Jēkabpils" un "Barons kvartāls", otrajā spēlē pie uzvaras tika mājinieki – "Barons kvartāls" (82:76), tādējādi sērijā izlīdzinot rezultātu 1-1. Sērijas trešā spēle norisināsies šovakar Jēkabpilī.