"Valmiera/ORDO" izbraukumā pārspēj "Latvijas Universitāti" un turpina uzvaru sēriju

Publicitātes foto/ Foto: Edgars Vaivads
Trešdien, 1.februārī "OlyBet" Latvijas Basketbola līgas izbraukuma spēlē "Valmiera/ORDO"ar rezultātu 78:60 pārspēja "Latvijas Universitāti", tādejādi izcīnot astoto uzvaru pēc kārtas, kas šobrīd ir garākā aktīvā uzvaru sērija "OlyBet" LBL. Rezultatīvākais spēlētājs "Valmiera/ORDO" sastāvā ar 15 punktiem bija Artūrs Bērziņš.

Kā pilsētas informācijas portālu Valmiera24.lv informē "Basketbola kluba Valmiera" Sabiedrisko attiecību vadītāja Lelde Bukovska, spēles ievadā abas komandas apmainījās ar vairākām kļūdām un abpusēji neveiksmīgiem uzbrukumiem, līdz spēles otrajā minūtē ar precīzu tālmetienu valmieriešu rēķinu atklāja Damjērs Pits. "Latvijas Universitāte" uz valmieriešu veiksmīgo uzbrukumu atbildēja nekavējoties. Vispirms precīzs no tālās distances bija komandas rezultatīvākais spēlētājs Edgars Lasenbergs, bet Ričards Melderis brīdi vēlāk panāca jau 6:3 studentu labā. Valmieriešiem gan izdevās apturēt "LU" ofensīvu un pēc Blaua un Laksas rezultatīvajiem uzbrukumiem ātri izdevās atgūt vadību. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā valmierieši sāka uzņemt apgriezienus un pirmo ceturtdaļu noslēdza ar pārliecinošu vadību 24:11.

Otrajā ceturtdaļā viesu izrāviens turpinājās, kamēr mājiniekiem spēle pagalam nevedās. Valmierieši turpināja ar lielisku uzbrukuma precizitāti no visām pozīcijām, bet studenti nespēja realizēt savus metienus pat no šķietami izdevīgām pozīcijām. Demonstrējot lielisku komandas spēli, jau otrās ceturtdaļas vidū valmierieši pēc komandas kapteiņa Artūra Bērziņa precīzā tālmetiena panāca 28 punktu pārsvaru. Ceturtdaļas noslēgumā viesu pārsvars turpināja augt un pirms abu komandu došanās lielajā pārtraukumā rezultāta starpība pārsniedza jau 30 punktus - 51:18.

Otro puslaiku ar precīzu metienu no groza apakšas iesāka Lauris Blaus, uz ko "LU" atbildēja ar Linarda Jaunzema diviem punktiem. Trešās ceturtdaļas turpinājumā starp abām komandām risinājās līdzvērtīga cīņa, kas neiztika arī bez vairākām savstarpējām nesaskaņām starp abu komandu spēlētājiem. Pirms noslēdzošajām desmit minūtēm rezultāts vēstīja 67:34 par labu valmieriešiem.

Spēles noslēdzošās ceturtdaļas sākumā "LU" izdevās pirmais nopietnais izrāviens šajā spēlē - 14:5, ko ar precīzu tālmetienu uzsāka Harijs Rubenis. Valmieriešiem gan sākotnēji to izdevās nobremzēt, bet mājinieku "pakaļdzīšanās" turpinājās visas ceturtās ceturtdaļas garumā. Neskatoties uz to, ka studentiem spēles noslēdzošajā daļā izdevās rezultāta starpību ievērojami samazināt, "Valmiera/ORDO" uzvara īsti apdraudēta vairs netika un Latvijas čempioni papildināja savu uzvaru sēriju ar astoto panākumu.

"Valmiera/ORDO" – "Latvijas Universitāte" 78:60 (24:11, 27:7, 16:16, 11:26)

"Valmiera/ORDO": Bērziņš 15, Kārlis 11, Blaus 11, Pits 10, Laksa 9, Jonāts 8 (9 atl.b), Kaufmanis 8 (6 rez.p), Mičels 6, Gabrāns.

"Latvijas Universitāte": Birkāns 14, Melderis 12, Eiduks 8, Jaunzems 7, Rubenis 6, Lasenbergs 5, Dembskis 5, Rēķis 2, Leja 1, Ginters.