Populārākās Jaunā gada apņemšanās

Cerībā piedzīvot pozitīvas pārmaiņas, katru gadu cilvēki izvirza Jaunā gada mērķus. Neapzinoties šķēršļus, ar ko nāksies sastapties, ikvienam ir gribasspēks un vēlme sasniegt kāroto. 

Lai sniegtu jums ieskatu, ko patiesībā nozīmē šīs apņemšanās, dalāmies ar populārākajiem Jaunā gada mērķiem.

Zaudēt lieko svaru, uzturēt sevi formā
Vairāki pētījumi liecina, ka populārākās Jaunā gada apņemšanās saistītas ar ķermeņa fizisko veselību. Viens no mērķiem – regulāri apmeklēt sporta zāli, lai zaudētu lieko svaru. 

Uzsākot veselīgu dzīvesveidu, cilvēks uzsāk cīņu ar sevi, un tam nepieciešams daudz spēka. Runa nav tikai par fizisko spēku, bet arī par morālo – bieži vien uz sporta zāli nākas doties agros rītos vai pat naktī. Papildu tam visam nākas ievērot arī sabalansētu uzturu – tam nepieciešama augsta pašdisciplīna, kas piemīt vien retajam. Vai jūs būtu uz to spējīgs? Apdomājiet labi, jo lielākajai daļai, kas šo apņēmušies, motivācija zūd jau februārī.

Baudīt dzīvi
Bieži vien tiek izvirzīts gluži vienkāršs mērķis – "baudīt dzīvi". Lai to sasniegtu, nav nepieciešams veikt lielas pārmaiņas, un katrs var rīkoties pēc saviem ieskatiem, tādēļ visbiežāk šo mērķi izdodas sasniegt. Baudīt dzīvi nozīmē izdzīvot un izbaudīt ikvienu mirkli. Būt laimīgam un pateicīgam par to, kas mums sniegts. Daži no veidiem, kā cilvēki sasniedz šo mērķi:
• mācās mīlēt un novērtēt sevi;
• sastāda sarakstu ar visām lietām, ko vēlas paveikt, un pamazām realizē to;
• pārvar savas lielākās bailes/fobijas;
• palīdz kādam, piemēram, vientuļiem cilvēkiem;
• dara to, ko mīl no visas sirds – dejo, dzied, raksta dzeju, utt.

Tērēt mazāk un iekrāt 
Ja Jūsu maciņš pēc svētku brīvdienām ir pamatīgi patukšojies, iespējams, šis varētu būt viens no jūsu Jaunā gada mērķiem. Tas paredz izveidot budžetu un samazināt pašreizējās izmaksas iekrājot. 

Pārdot lieko, iegādāties jaunas lietas vien tad, kad ir akcijas, atmaksāt tādu parādu kā patēriņa kredīts internetā, par ietaupīto naudu iegādāties māju, automašīnu vai doties ceļojumā – viss atkarīgs no individuālām cilvēka vēlmēm un vajadzībām. Jāsaprot, ka finanšu mērķu ir daudz un dažādi; kas der vienam, visbiežāk nederēs citam. Sākoties jaunam gadam, cilvēki vēlas iekrāt un iegādāties kaut ko nozīmīgu, tādēļ šis mērķis paredz meklēt un nostādīt konkrētus veidus, kā samazināt pašreizējos tēriņus. 

Iemācīties kaut ko jaunu
Šis ir viens no populārākajiem mērķiem, taču visbiežāk tas netiek sasniegts. Jaunu lietu apgūšana var sagādāt stresu, nereti tas ir nogurdinoši un laikietilpīgi. Šajā gadījumā svarīgākais ir doties pretī mērķim lēnām, soli pa solim. 

Daudzi apņemas apgūt jaunu valodu. Tā vietā, lai uzreiz pieteiktos valodu kursiem, nepieciešams patstāvīgi apgūt vārdnīcu vai kādu valodu apguves programmu. Ja arī jūs vēlaties apgūt kaut ko jaunu, atcerieties, ka galvenais ir to darīt lēnām un pacietīgi – tas atmaksājas!