Pieņemta ekspluatācijā pārbūvētā Valmieras Pārgaujas ģimnāzija

Rīga, 29.marts, LETA. 22.martā Būvniecības valsts kontroles birojs pieņēmis ekspluatācijā Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas (VPĢ) galveno mācību korpusu pēc tā pārbūves, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte.

Pārbūvējot VPĢ, ir uzlabota drošība un telpu izkārtojums. Skolas ēkā nomainīta elektroinstalācija un gaismekļi, apkures sistēma, pārbūvēta ūdens apgādes sistēma, izbūvēta pieplūdes - nosūces ventilācijas sistēma ar rekuperāciju, kā arī izbūvēta jauna ugunsdrošības sistēma, uzstādītas ugunsdrošās durvis un atjaunota iekšējā apdare visā ēkā. Skolēnu grupu darbam izveidota atsevišķa tam paredzēta telpa. Ēkā ierīkoti moderni dabaszinību kabineti, multimediju telpa un robotikas laboratorija.

Mācību kabineti ir aprīkoti ar ergonomiskām mēbelēm, tāpat kabinetos, gaiteņos un citviet ēkā ir izvietotas dizaina mēbeles atbilstoši interjera projektam. Pašlaik notiek informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, robotikas un zāles aprīkojuma iegāde. Plānots, ka viss aprīkojums tiks uzstādīts līdz maija beigām.

Iecerēts, ka pēc mācību kabinetu aprīkošanas, skolēnu un skolotāju atgriešanās ierastajā darba vidē tiks rīkotas arī atvērto durvju dienas, lai skolēnu vecāki, absolventi un citi interesenti varētu aplūkot pārbūvētās skolas telpas.

Būvdarbus saskaņā ar SIA "Skonto būve" izstrādāto būvprojektu un SIA "Graydesign" izstrādāto interjera projektu veica SIA "R.K.C.F. Renesanse".

VPĢ būvdarbi izmaksāja 1 888 865 eiro. Būvuzraudzību veica SIA "Tranzit ask" (tagad SIA "Marčuks") par līgumsummu 22 801 eiro. Savukārt autoruzraudzība veica SIA "Dual arhitekti" - 12 088 eiro.

VPĢ pārbūves darbi veikti projekta "Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas un Valmieras Viestura vidusskolas mācību vides uzlabošana un Dienesta viesnīcas Ausekļa ielā pārbūve" izpildes gaitā. Šī projekta, kas ietver abu skolu un dienesta viesnīcas pārbūves darbus, kopējās izmaksas plānotas 9 455 347 eiro. Projekta attiecināmās izmaksas ir 5 327 520 eiro, tajā skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums - 3 729 264 eiro, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējums - 1 278 605 eiro un valsts piešķirtais finansējums - 319 651 eiro. Neattiecināmās izmaksas 4 587 715 eiro apmērā tiek finansētas ar pašvaldības ilgtermiņa aizņēmumu Valsts kasē. Visu projektu paredzēts īstenot līdz 2020.gada beigām.

2018./2019.mācību gada 1.septembrī VPĢ mācības no 7.līdz 12.klasei uzsāka 573 skolēni.