Mēneša beigās Valmierā rīkos konferenci par inovācijas izmantošanas iespējām ikdienā

Rīga, 6.febr., LETA. No 27.februāra līdz 28.februārim Valmierā tiks organizēta konference "Inovācija attīstībai", rosinot gan valsts pārvaldes speciālistus, gan uzņēmējdarbības sektora pārstāvjus aktīvāk izmantot inovācijas savā ikdienā, aģentūru LETA informēja Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību vadītāja Anita Āboliņa.

Šāda veida pasākums Vidzemē tiks organizēts pirmo reizi, un tas notiks "Vidzemes Inovāciju nedēļa 2019" laikā.

Lai arī inovāciju attīstība ir pēdējo gadu prioritāte Latvijā, tomēr joprojām nepieciešams veicināt izpratni par inovāciju nozīmi ikdienā, atgādinot, ka tās nav saistītas tikai un vienīgi ar augstajām tehnoloģijām vai zinātni. Turklāt inovācija var būt klātesoša ne tikai uzņēmumos un lauku saimniecībās, bet arī valsts pārvaldē, vēstīja Āboliņa.

Papildus diskusijām, konferencē tiks sniegti arī praktiski piemēri par šā brīža pasaules tendencēm inovāciju jomā, tai skaitā aprites ekonomikā.

Konferences pirmajā dienā tiks aplūkota valsts pārvaldes un pašvaldību speciālistu loma jaunu inovāciju attīstīšanā reģionos, savukārt konferences otrā diena īpaši vērtīga solās būt tieši topošajiem un jau pieredzējušajiem uzņēmējiem - pieredzē un zināšanās dalīsies ne tikai pašmāju eksperti, bet arī deviņi inovāciju attīstītāji no ārvalstīm.

Abas konferences dienas paredzētas ne tikai teorētisku zināšanu papildināšanai, bet kalpos par iedvesmu, uzklausot reālus pieredzes stāstus, kā arī eksperti būs brīvi pieejami individuālu kontaktu dibināšanai.

Vērtējot valsts pārvaldes iespējas attīstīt inovācijas, tiks diskutēts par to, cik Latvijas vide ir piemērota, lai inovācijas attīstītu, un cik nākotnes plāni nacionālajā līmenī saskan ar uzņēmēju vajadzībām reģionos, kā arī, ko valsts pārvalde var darīt, lai reģionus padarītu konkurētspējīgākus.

Ar vairākiem iedvesmas stāstiem klātesošos iepazīstinās ārvalstu eksperti, piedāvājot idejas publiskā un privātā sektora veiksmīgai sadarbībai inovāciju radīšanā.

Konferences otrajā dienā uzmanība vairāk tiks veltīta tieši inovāciju ietekmei uz biznesa vidi.

Konferencē tiks uzsvērti ieguvumi no pārrobežu sadarbības, kā arī tiks aktualizēts jautājums par to, cik viegli ir radīt un atrast kompetences reģionā, un cik liela atbildība par to jāuzņemas izglītības iestādēm.

Paralēli konferencei, 28.februārī, Valmierā notiks arī 20 minūšu intensīvās biznesa konsultācijas, kurās, iepriekš rezervējot laiku, uzņēmēji varēs satikt ekspertus, tiem uzdot jautājumus un saņemtos padomus izmantot uzņēmējdarbības attīstībā.

Konferences dalībnieki varēs apmeklēt Vidzemes inovāciju izstādi, iepazīstoties ar daļu no Vidzemē tapušajām inovācijām, kuru radīšana uzņēmumiem nesusi izaugsmi un spēju konkurēt gan tepat Latvijā, gan pasaulē.