Latvijas iedvesmas stāsts - Zane Melnace-Priedniece no Kocēniem

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Latvijas iedvesmas stāstu vietnē "Tuesi.lv" publicēts video par Zani Melnaci-Priednieci Kocēnos, pilsētas informācijas portālu Valmiera24.lv informē projekta organizatori.

"Tu nevari neko ietekmēt, ja tu nesāc ar sevi, mēs visi esam absolūti saistīti. Ja tu sakārto savu iekšējo pasauli, savu attieksmi, tas veido arī visu pārējo. Mēs visi šajā pasaulē esam vienoti," uzskata Zane Melnace-Priedniece no Kocēniem.

"Ja tu dari zemes darbu, tas tevi nedaudz noliek pie vietas. Tā ir tā lieta, kas sazemē, vieno ar dabu, tā tu vari nonākt pie sava pamata un kodola. Es gribu, lai mūsu bērni aug tādā vidē, kur viņi var skriet ar basām kājām, gribu, lai viņi apjauš lietu kārtību," uzsver Zane.

"Daba, šie četri gadalaiki, zemes sajūta un smaržu sajūta, tas ir tas, kas man patīk Latvijā. Atliek iziet ārā, sajust tikko nolijuša lietus smaržu un tevi pārņem prieks un saviļņojums."

"Tā ir piederības un māju sajūta; sajūta, ka tu esi savā vietā."

Latvijas simtgades projekts "Tuesi.lv" rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem dažādās Latvijas vietās, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Projekta īstenotāju iecere ir uzdāvināt Latvijai 100.dzimšanas dienā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos.

Video veidots projekta "Tuesi.lv"  Latvijas simtgadei" ietvaros, kuru īsteno biedrība "NEXT" ar Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.