Koris "SolLaRe" gatavojas Eiropas koru olimpiādei

Rīga, 1.aug., LETA. Šonedēļ Valmieras Mūzikas skolu ierībina koris "SolLaRe", gatavojoties 4.Eiropas koru olimpiādei, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Lai noklausītos, kādu programmu koris sagatavojis olimpiādei Gēteborgā (Zviedrija), un vēlētu labu ceļu un izdošanos, ikviens interesents aicināts uz koncertu Valmieras 5.vidusskolā 2.augustā plkst.18.

Kora mēģinājumi, solo dziedāšana, ritmika, pat joga, ukuleles spēle, kroņu veidošana - radošās darbnīcas "Dziedātprasmes labirinti" patiešām "izvadā" aizraujošos labirintos.

To mērķis ir ne tikai pēc iespējas labāk sagatavoties muzikāli, bet arī apgūt deju elementus, trenēt koncentrēšanos un koristiem sajust citam citu kā labu komandu, stāsta Bulmeistare.

Jaunieši speciālistu vadībā paši arī gatavo kroņus, ar ko rotāsies olimpiādē. Savukārt darbnīcu vakara programmā - tikšanās ar toreizējās Augstākās Padomes deputātu, III šķiras Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri Ivaru Briedi, lai vairāk uzzinātu par vēsturisko notikumu "Baltijas ceļš", kā arī fotoorientēšanās Valmierā.

Šādas radošās darbnīcas koristiem notiek jau trešo gadu. Iepriekš viņi apguvuši tādu instrumentu spēli, kas nav mūzikas skolas ikdienas programmā, piemēram, sintezators, savukārt šogad iepazīst ukuleli.

"Visu nedēļu gatavojamies 4.Eiropas koru olimpiādei. Jūtamies kā savas pilsētas un valsts vārda nesēji, tāpēc atbildība ir liela. Bērniem patīk jogas nodarbības, tās palīdz ieklausīties sevī, atrast mieru, iepazīt savu ķermeni. Bez dziedāšanas prasmju attīstīšanas bērni trenējas mūziku sajust un interpretēt. Tāpat priecājamies par vērtīgo laiku, jauniešiem atpūšoties kopā ar kora biedriem. Tas stiprina viņus kā komandu," stāsta Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba.

4.Eiropas koru olimpiāde norisināsies Gēteborgā no 3. līdz 10.augustam. Valmieras Mūzikas skolas koris "SolLaRe" startēs bērnu grupā, kur dalību pieteikuši 11 kori.

"Tā būs ne tikai lieliska skatuves pieredze, bet arī iespēja piedalīties meistarklasēs un apmeklēt koncertus. Vēlamies, lai jaunieši gūst pēc iespējas plašāku ieskatu mūzikas pasaulē. Priecājamies, ka šogad četri "SolLaRe" bijušie koristi turpinās profesionālo ceļu mūzikas vidusskolās Rīgā un Cēsīs," stāsta Sudraba.