Banner 980x90

BOUENA tehnika – kas tas ir?

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Bowenwork ir pasaulslavena ķermeņa terapija, kas ir ļoti efektīva un vienlaikus vienkārša. To mēdz dēvēt par osteopātisku tehniku, tomēr no klasiskās osteopātijas Bowenwork atšķiras ar to, ka tā laikā praktiķis ļoti viegli un neinvazīvi iedarbojas tikai uz muskuļiem, saistaudiem un nerviem un tam nav blakņu – to lieto gan jaundzimušajiem, gan ļoti smagā stāvoklī esošiem senioriem, arī dzīvniekiem.

Terapija ir patīkama klientam un salīdzinoši viegli pašam terapeitam. Terapijas rezultātus parasti sajūt un redz jau pēc pirmās sesijas (15–45min), un vairumā gadījumu pietiek ar divām līdz četrām sesijām. 

Kas tas ir un kā tas darbojas?
Boutek, oriģinālā Bouena tehnika, ir maigs ķermeņa terapijas veids, kurā tiek veiktas nelielas muskuļu un savienojošo audu kustības, lai nosūtītu signālu dziļi ķermenī, atsaucot šūnu atmiņu par vēlamo, nesaspringto, līdzsvaroto stāvokli. Ievērojamus rezultātus iespējams sasniegt jau pirmajā seansā; bieži nepieciešami vien daži seansi, lai risinātu esošo problēmu.

Seansa laikā ir regulāras, ļoti svarīgas pauzes, kas ķermenim dod laiku atbildēt un uzsākt atveseļošanas procesu. Speciālists var ārstēt gan specifisku problēmu, gan iedarboties uz ķermeni kopumā.

Atšķirībā no citiem manuālās terapijas veidiem, Bouena tehnikā neizmanto spēcīgas manipulācijas. Bouena terapijas speciālista īpašā prasme ir sajust audu spriedzi, speciālists prot pamanīt sasprindzinājumu, kas izveidojies muskuļos un citos audos, un veikt attiecīgās Bouena kustības, lai palīdzētu tos atveseļot un atjaunot.

Šī tehnika iedarbojas ne tikai uz muskuļiem un kauliem, bet arī fascijām, nerviem un iekšējiem orgāniem. Ķermeņa kompleksā atbildes reakcija uzlabo asinsriti, limfas atteci, kā arī palīdz uzņemt barības vielas un izvadīt toksīnus.

Bouena tehnika var palīdzēt klientiem dažādos veidos. Bouena kungs ir teicis, ka jebkuru un ikvienu problēmu var ārstēt ar šo tehniku.

Vai Bouena tehnika var man palīdzēt?
Oriģinālā Bouena tehnika ir īpaši maiga un tiek uzskatīta par piemērotu ikvienam – pat grūtniecēm un jaundzimušajiem, kā arī pacientiem ar nopietnām saslimšanām.

Tā var palīdzēt atgūties no dažādiem stāvokļiem, no traumatiskiem ievainojumiem līdz hroniskām slimībām, atkarībā no katra pacienta atveseļošanās iespējām. Par nevēlamām blakusparādībām nav ziņots.

Tehniku var izmantot pie
- muguras sāpēm un išiasa,
- gremošanas un zarnu trakta problēmām, ieskaitot kairinātās zarnas sindromu,
- ausu sāpēm, ausu infekcijām un migrēnas,
- fibromiaļģijas, hroniska noguruma sindroma,
- ceļu, potīšu un pēdu problēmām,
- menstruālā cikla un hormonālajiem traucējumiem,
- kakla/plecu problēmām, ieskaitot iesaldēto plecu,
- cirkšņa sāpēm, iegurņa izliekuma un nevienāda kāju garuma,
- elpošanas problēmām un siena drudža,
- atkārtotām sastiepumu traumām, karpālā kanāla sindroma un elkoņa iekaisuma (tenisa elkonis),
- sporta traumām un negadījumu ievainojumiem.

Vai es varu izmantot citas terapijas?
Bouena seanss aizsāk virkni labvēlīgu izmaiņu, kuras turpinās vairākas dienas. Citu manipulāciju izmantošana šajā laikā var pārtraukt šo procesu un izjaukt vispārējo Bouena tehnikas iedarbību. Tāpēc pirms citas manuālās terapijas uzsākšanas ir ieteicams nedēļu nogaidīt.

No kurienes cēlusies Bouena tehnika?
Bouena tehniku 1950. gadu beigās izstrādāja Toms Bouens no Geelongas Austrālijā. Bouens kļuva par atzītu terapeitu, kurš regulāri ārstēja vairāk nekā 13 000 pacientu gadā. 1974. gadā viņš uzaicināja Osvaldu Rentšu un viņa sievu Eleinu mācīties kopā ar viņu un dokumentēt viņa veiktās procedūras. Bouens atļāva Rentšiem tālāk mācīt savu praksi. Turot Bouenam doto solījumu, viņi 1989. gadā aizsāka tehnikas apmācību.

Kopš tā laika visā pasaulē Bouena apmācību izgājuši vairāk nekā 20 000 speciālistu.

BOUENA terapijas speciāliste: SANITA KĀRKLIŅA
Tālrunis 29843722.

Valmieras Veselības Centrs (veselības centrs "Bastions"), Valmiera, Bastiona iela 24.
Cēsu Veselības centrs, Cēsis, Valmieras iela 9.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)