Aktīvā valmieriete Karlīna Latsone - skauti, kulinārija, ceļošana un citas aizraušanās

Foto no personīgā arhīva
Foto no personīgā arhīva

Valmieriete Karlīna Latsone mācās pirmajā kursā Latvijas Universitātē, medicīnas fakultātē, farmāciju. Aktīvi darbojas skautos un gaidās, nodarbojas ar kulināriju, raksta savu blogu "Irbene.lv", iesaistās dažādos projektos. Karlīna izvēlās Latvijā ražotus produktus un pārtiku. Paralēli studijām Latvijas Univeritātē aktīvi iesaistās un darbojas studentu korporācijā "Imeria". Kulinārija, ceļošana, skauti un gaidas, tautas dejas ir viņas tuvākie hobiji. Karlīnai patīk iesaistīties piedzīvojumos, dejot, saglabāt, izzināt latviešu svētkus un tradīcijas, baudīt un priecāties par dzīvi.

Kā tu esi iejutusies Rīgas aktīvajā dzīvē?

Sākumā man likās, ka būs viegli iejusties Rīgas aktīvajā ritmā un negribēsies uz mājām, taču tagad ilgāku laiku pavadot Rīgā ir mazliet grūtāk, jo vienmēr ilgojos pēc savas ģimenes un vēlos atgriezties savās mīļajās mājās Valmierā. Uz Valmieru cenšos braukt katru nedēļu, protams mācību dēļ tas īsti nesanāk, bet katru otro nedēļu noteikti braucu uz Valmieru. Rīga man patīk tajos brīžos tad, kad varu apmeklēt pasākumus, korporāciju, tikties ar draugiem, gatavot ēst, un protams tad, kad nav tik daudz jāmācās.

Cik ilgi jau darbojies skautos un gaidās?

Skautu un gaidu pulkā esmu apmēram piecus gadus. Mana māsa un brālis arī jau ļoti ilgu laiku darbojas skautos. Sākumā es biju pārliecināta, ka skauti nav priekš manis, bet pēc kāda laika iesaistījos dažādās nometnēs un sapratu, ka tas ir ļoti aizraujoši un interesanti. Sāku darboties Beverīnas roveru ciltī, kura ir kopīga Valmieras un Kocēnu roveru cilts.

Kāds ir bijis tavs lielākais izaicinājums un piedzīvojums iesaistoties skautu un gaidu pulkā?

Noteikti tā bija ekspedīcija gar Latvijas jūras robežu, kas bija sadalīta pa posmiem, es nogāju posmu Engure – Carnikava. Ejot šajā ekspedīcijā viss nepieciešamais bija līdzi uz pleciem. Nakšņošana zem klajas debess, bija pirmais lielais pārbaudījums. Nākošais piedzīvojums noteikti bija laivu brauciens pa Gauju, no Valmieras līdz jūrai, un iebraucot jūrā bija liela gandarījuma sajūta par paveikto ekspedīciju pa Gauju. Laivu braucienā biju atbildīgā par ēdienu un ēdienkarti, tāpēc tas bija vēl viens interesants izaicinājums. Vēl viens ļoti liels piedzīvojums skautos un gaidās bija ceļojums un nometne uz Amerikas Savienotajās Valstīm, Ņujorkā.

Ko tu ieguvi dodoties uz nometni Amerikas Savienotajās Valstīs?

Nometnē ieguvu ļoti daudz jaunus draugus un iepazinu arī pašu Ņujorku. Pirmās četras dienas paliku Ņujorkā, piecu minūšu attālumā no "Grand Station" un "Times Square". Tas bija diezgan aizraujoši ar karti rokās meklēt Ņujorkas populārākās vietas. Pēc tam sākoties nometnei mēs dzīvojām ģimenēs, kuras izrādīja Ņujorku. Tad sākās nometnes nedēļa, kurā piedalijās Latvijas skauti no Kanādas, Austrālijas. Šajā ceļojumā un nometnē iepazinos ar lieliskiem cilvēkiem ar kuriem joprojām uzturu kontaktus.

Kādēļ tev ir svarīgs veselīgs uzturs?

Man jau vidusskolā sāka interesēt veselīgs uzturs un tas, kas ir produktu sastāvā. Noteikti varu teikt, ka man ir svarīgs veselīgs uzturs un es esmu veselīga uztura piekritēja, tāpēc ikdienā gatavoju veselīgi un pilnvērtīgi. Protams, man patīk gatavot arī dažādus paštaisītus saldumus un kūkas ar kuriem vienmēr cienāju savu ģimeni un draugus.

Kas tevi iedvesmoja izveidot pašai savu blogu?

Man ļoti patīk gatavot, sāku aizrauties ar kulināriju un ēst gatavošu, vēlāk es vēlējos dalīties ar savām zināšanām un receptēm ar citiem. Visvairāk mani iedvesmoja tas, ka varu dalīties ar savām receptēm un atpakaļ saņemt pozitīvas atsauksmes un priecāties.

Kādu recepti tu ieteiktu pagatavot citiem?

Noteikti iesaku šajā karstajā laikā pagatavot zemeņu – rabarberu kokteili, kurā ir nepieciešams rabarberi, zemenes, piens un medus. Kokteiļa recepte ir pieejama manā bloga mājas lapā - "Irbene.lv".

Minēji, ka viens no taviem hobijiem ir ceļošana. Vai Tu jau šogad esi bijusi ceļojumā?

Jā, šogad esmu jau paspējusi doties divos ceļojumos. Februāra sākumā biju trīs dienu ceļojumā uz Somiju ar korporāciju. Un maija sākumā biju aizceļojusi uz Slovākiju atpūsties. Katru dienu kāpām kalnos un varu teikt, ka šis ceļojums bija ļoti fiziski aktīvs un grūts. Šajā ceļojumā ieguvu pozitīvas eneriģijas lādiņu pēdējam mācību mēnesim.