6 padomi uzņēmējiem, kuri vēlas paplašināt savu darbību

Foto: Shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com

Viens no uzņēmējdarbības pamatprincipiem ir nemitīga attīstība – tiklīdz bizness sāk stāvēt uz vietas, konkurenti to noteikti izmantos un aizsprauksies garām. Šajā rakstā apkopoti seši ieteikumi, kas noderēs teju jebkuras nozares uzņēmējdarbības attīstīšanai – sākot ar informāciju par digitālā mārketinga nozīmi un beidzot ar to, kā var palīdzēt atbilstošs kredīts uzņēmumiem.

Veiciniet darbinieku kvalifikācijas celšanu
Biznesā ļoti liela nozīme ir komandai – būtībā uzņēmums ir tik spēcīgs, cik tā vājākais ķēdes posms. Un, ņemot vērā ievadā bilsto par nemitīgo attīstību, ir ļoti svarīgi, lai ne tikai uzņēmuma īpašnieks, bet arī darbinieki sekotu līdzi un pielāgotos jaunākajām nozares tendencēm. Iespējas šajā aspektā ir ļoti dažādas un atkarīgas no konkrētās nozares. Profesionalitātes celšanai iespējams apmeklēt dažādus seminārus un kursus, kā arī paša uzņēmuma ietvaros veikt apmācības, piesaistot attiecīgās jomas profesionāļus. Lai gan sākotnēji tas, visticamāk, radīs papildu izdevumus, ilgtermiņā Jūsu uzņēmums būs tikai ieguvējs, jo uzlabosies ne tikai darbinieku produktivitāte, bet arī motivācija, jūtot, ka par viņiem tiek domāts.

Izmantojiet digitālā mārketinga sniegtās iespējas


Nav noslēpums, ka mūsdienās ļoti nozīmīgu lomu spēlē digitālā vide, un, ja potenciālais klients par Jūsu uzņēmumu internetā nespēs atrast nepieciešamo informāciju, pastāv ļoti liela iespēja, ka pakalpojums vai prece tiks iegādāta no kāda Jūsu konkurenta. Šī iemesla dēļ ieteicams izmantot sociālos tīklus (Facebook, LinkedIn, Instagram u.c.), SEO jeb meklētājprogrammu optimizāciju, datu analīzi un citus digitālā mārketinga segmentus. Ja ar digitālo mārketingu esat uz Jūs, varat piesaistīt mārketinga darbinieku vai arī izmantot aģentūras pakalpojumus.

Ieviesiet atbilstošu tehnisko nodrošinājumu


Svarīga ir ne tikai darbinieku kvalifikācijas celšana, bet arī atbilstošu tehnoloģiju un tehnikas izmantošana. Tā, piemēram, ja darbojaties graudkopības jomā un vēlaties paplašināt savu darbību, nesamazinot produktivitāti, moderna kombaina iegāde ilgtermiņā noteikti atmaksāsies, jo, lai gan sākotnēji tas radīs salīdzinoši lielus izdevumus, līdz ar tā iegādi būs iespējams apstrādāt plašāku teritoriju, kā arī uzlabosies efektivitāte, ņemot vērā modernāko kombainu samazināto graudu zuduma līmeni, spēju pielāgoties nelīdzeniem laukiem utt. Modernākais nodrošinājums palīdz darboties arī krasi atšķirīgās nozarēs, piemēram, foto apstrādē vai programmēšanā – jaunākā programmatūra un moderni datori noteikti ļaus strādāt efektīvāk un līdz ar to paveikt vairāk. Šādās situācijās lieti noder kredīts uzņēmumiem.

Papildiniet produktu / pakalpojumu klāstu


Kā jau minējām iepriekš, biznesā liela nozīme ir nemitīgai attīstībai, un jaunu produktu un pakalpojumu ieviešana ir viens no šī priekšnoteikuma galvenajiem punktiem. Lai saprastu, kā pakalpojumu un produktu klāstu papildināt, pirmkārt, nepieciešams saprast uzņēmuma veiktspēju – vai to iespējams palielināt bez papildu finansējuma piesaistes. Otrkārt, lieti var noderēt nišas izpēte – noskaidrojiet, kādus produktus un pakalpojumus piedāvā Jūsu tiešie konkurenti.

Dibiniet stratēģiski izdevīgus kontaktus


Biznesa pasaulē ļoti nozīmīgs ir arī klientu, sadarbības partneru un citu kontaktu loks, ko ieteicams regulāri papildināt, lai tādējādi iegūtu iespējas sadarboties ar citiem uzņēmumiem, paplašināt klientu loku un jautāt pēc palīdzības gadījumos, kad nepieciešams padoms vai kāda cita veida atbalsts. Kontaktu dibināšanu visveiksmīgāk iespējams piekopt semināros, kursos, konferencēs, lekcijās un citos ar attiecīgo nozari saistītos pasākumos.

Piesaistiet papildu finansējumu


Lai vai kā, bet praktiski vienmēr uzņēmējdarbības paplašināšana nozīmē arī papildu izmaksas neatkarīgi no tā, vai vēlaties iegādāties jaunu tehniku, sūtīt darbiniekus uz apmācībām vai sadarboties ar digitālā mārketinga aģentūru. Atkarībā no nepieciešamās naudas summas un uzņēmuma nozares, finansējuma iespējas ir gana plašas:
• Eiropas Fondu finansējums;
• banku sniegtie kredīti uzņēmumiem;
• pūļa finansēšanas, start-up un citu platformu sniegtais finansiālais atbalsts.

Taču, ja darbojaties lauciņā, kurā aktuāla izejvielu un/vai preču iegāde, Jums var lieti noderēt ERST Finance piedāvātais kredīts uzņēmumiem. Paplašinot uzņēmējdarbību, liela nozīme ir tieši pieejamo apgrozāmo līdzekļu apjomam. Ja tas kādā brīdī ir par mazu vai arī nauda kādā no posmiem aizkavējas, var nākties "iepauzēt" biznesa attīstību, kā arī palaist garām ļoti izdevīgus iepirkumus. Lai palīdzētu izvairīties no šādas situācijas, ERST Finance saviem klientiem piedāvā izejvielu un preču iegādes finansēšanu. Šis kredīts uzņēmumiem ietver šādas priekšrocības:
• ātra pieteikuma izskatīšana – atbildi par to, cik liels naudas apjoms Jums pieejams, parasti sniedzam vienas līdz divu dienu laikā;
• nekādu komisijas maksu un citu maksājumu – Jums būs jāatgriež tikai tā naudas summa, kuru aizņēmāties, kā arī noteikta procentu likme, kas atkarīga no nepieciešamā naudas apjoma, termiņa un Jūsu finanšu rādītājiem;
• pieejama liela naudas summa – precīzu summu Jums nosauks ERST Finance pārstāvis, izvērtējot vairākus faktorus, taču maksimālā summa var pārsniegt 200 000 eiro.

Vai arī Jūs interesē kredīts uzņēmumiem? Dodieties uz ERST Finance mājaslapu un piesakieties nepieciešamajai naudas summai jau tagad!