15 vienkārši padomi personīgo finanšu uzlabošanai

Lai uzlabotu finansiālo stāvokli, bieži vien nevajag daudz, pietiek ar dažām būtiskām izmaiņām ierastajā ikdienas ritējumā. Lūk, 15 īsi padomi, kas noteikti uzlabos personīgo finanšu stāvokli.

1. Pavadi vismaz stundu, izveidojot budžetu. Uzstādi mērķi ietaupīt papildus 50 EUR mēnesī, samazinot tēriņus.

2. Pārskati drēbju, apavu, grāmatu, citu mantu krājumus un novērtē, vai nav kaut kas, ko tu vairs nelietosi, bet ir pietiekami labs, lai to pārdotu tādā lokālā resursā kā Andele Mandele vai globālās eBay, Facebook, Instagram pārdošanas platformās.

3. Atrodi papildus darbu brīvam laikam. Tas var būt jebkas, kas vislabāk padodas – rakstīšana, zāles pļaušana, mājas palīgdarbi, SUP dēļa braukšanas apmācības

4. Velti 15 minūtes laika, apkopojot atlaižu kuponus, lai samazinātu ikdienas tēriņus savās tradicionālās iepirkšanās vietās.

5. Skaidrās naudas uzkrājumus aizved uz banku. Noguldi uzkrājumu kontā vai ieguldi kādā investīciju platformā. Bankā procentu likme nebūs augstākā, tomēr tā vismaz nedaudz nosegs naudas vērtības krišanos inflācijas dēļ.

6. Apvieno savus kredītus vienā zemu procentu kredītlīnijā, pēc tam atsakies no visām kredītkartēm, lai nerastos kārdinājums tērēt.

7. Nolem, kad un kā nākamajā tikšanās reizē ar savu vadītāju palūgsi algas pielikumu vai papildus iespēju, kā var nopelnīt vairāk, piemēram, bonusu sistēma.

8. Pievienojies taupīšanas, naudas atgriešanas programmām – lielveikalu, servisu lojalitātes programmas, naudas par pirkumiem atgriešanas programmas.

9. Ja esi students, izmanto dažādas studentu stipendijas, kas pieejamas arī Latvijā un piesakies piemērotākajām.

10. Nosaki nepieciešamās prasmes, zināšanas, kas tavu profesionālo latiņu pacels nākamā līmenī un ļaus ilgtermiņā saņemt lielāku algu. Atrodi izdevīgākos kursus, salīdzinot visus piedāvājumus.

11. Automatizē savu finanšu plūsmu: iestati automātisku maksājumu, kas novirza daļu no regulāriem ienākumiem uz uzkrājumu kontu, ko ikdienā neredzi. Tam jānotiek vienlaicīgi ar ikmēneša algas saņemšanu.

12. Nodokļi nav jāpārmaksā. Uzzini, cik daudz maksā šobrīd, un meklē veidus, kā tos samazināt vai daļu no nodokļiem atgūt. Daudzi neizmanto iespēju atgūt daļu no samaksātajiem nodokļiem ar vienu klikšķi EDS sistēmā.

13. Pārskaiti daļu naudas no uzkrājumu konta uz augstāka riska ieguldījumu instrumentiem. Tai nav jābūt lielai daļai, pirms tam veicot detalizētu šādu instrumentu analīzi.

14. Iznalizē mobilā tālruņa, TV, interneta pieslēguma plānus, iespējams, ir jauni piedāvājumi, arī no konkurentiem, kas ir piemērotāki un izdevīgāki. 

15. Atjauno savu CV un pavadi pāris stundu, pārlūkojot darba piedāvājumus, lai noteiktu pašreizējās vai turpmākās iespējas, kuras varētu būt piemērotas. Pat ja tev jau ir sapņu darbs, vienmēr ir vērtīgi pārbaudīt situāciju darba tirgū!