10 veidi, kā iekrāt atvaļinājumam

Liela daļa cilvēku atvaļinājumu pavada ceļojot. Tas sniedz pozitīvas emocijas un paplašina redzesloku, taču bieži vien izmaksā diezgan dārgi. Taču, laikus plānojot, sagatavoties ceļojumam būs vienkāršāk. Turpinājumā daži padomi, kas palīdzēs iekrāt sapņu atvaļinājumam. 

Nosaki ceļojuma budžetu
Pirmkārt, nosaki, kāds ir ceļojumam atvēlētais budžets. Tas nozīmē, ka jāveic izpēte, lai saprastu, kādas ir transporta izmaksas, naktsmītnes, cik nepieciešams pārtikai, suvenīriem, apskates objektiem un citiem tēriņiem. Zinot, cik naudas nepieciešams, zināsi, kādu summu ik mēnesi nepieciešams atlikt. Vienmēr jāizvērtē arī, vai plānotais ceļojums vispār ir tavai finansiālai situācijai atbilstošs. 

Izveido speciālu krājkontu savam atvaļinājumam
Kad esi noskaidrojis, ar kādām izmaksām jārēķinās, atver atsevišķu krājkontu tieši šim mērķim. 

Pieslēdz automātisko maksājumu 
Perfektā pasaulē naudu sakrāt būtu pavisam viegli. Reālajā pasaulē tas mēdz būt visai sarežģīts uzdevums. Ir tik daudz dažādu vajadzību un izdevumu, tādēļ ir vienkārši novirzīties no mērķa. Tādēļ noderīgs risinājums ir automātisko maksājumu pieslēgšana internetbankā. Tie nodrošinās, ka noteiktā datumā, piemēram, tavā algas dienā, uz krājkontu tiks pārskaitīta konkrēta naudas summa. 

Sāc krāt sīknaudu
Daudzi mēdz saglabāt sīknaudu atsevišķā traukā, lai to izmantotu nelieliem tēriņiem, piemēram, samaksāšanai par autostāvvietu vai uzkodām. Laikā, kad krāj ceļojumam, mēģini šo sīknaudu netērēt. Nedēļu pirms ceļojuma izskaiti, cik esi sakrājis, un uz ceļojuma kontu pārskaiti identisku naudas summu. Iespējams, tas nebūs tik daudz, lai segtu kādas būtiskas atvaļinājuma izmaksas, taču tik un tā būs labs budžeta papildinājums. 

Atvaļinājumam novirzi daļu no pārmaksāto nodokļu naudas vai prēmijas
Ja šogad esi saņēmis nodokļu pārmaksu, prēmiju vai kādu citu finansiālu bonusu, nesteidzies to iztērēt. Vismaz daļu no tās atvēli savam atvaļinājumam. Tu tik un tā to iztērēsi savam priekam – tikai vēlāk. 

Atmaksā kredītus
Naudas tērēšana, lai ietaupītu naudu, var šķist neloģiska, bet kredītsaistību segšana nav gluži parasti izdevumi.  Jo ātrāk atmaksāsi kredītu, jo mazāk samaksāsi par tā izmantošanu. Ietaupīto naudu varēsi novirzīt savām brīvdienām. 

Retāk ēd ārpus mājas
Plānojot ceļojumu, vērts samazināt izdevumus citās izdevumu kategorijās. Visvienkāršāk to izdarīt pārtikas sektorā. Plānojot maltītes un retāk ēdot ārpus mājas, var būtiski ietaupīt. 

Ņem kafiju līdzi no mājām
Ja esi kafijas mīļotājs, kurš to labprāt dzer pa ceļam, apsver iespēju ņemt kafiju līdz no mājām, nevis iegādāties kafejnīcā, kioskā vai degvielas uzpildes stacijā. Ietaupīto naudu ar prieku iztērēsi atvaļinājuma laikā. 

Apsver iespēju strādāt virsstundas vai atrast papildu darbu
Vēl viens veids, kā veiksmīgāk sakrāt atvaļinājumam, ir nopelnīt vairāk. Ja vien laiks atļauj, padomā par papildus peļņas iespējām. 

Pārdod vairs nevajadzīgās lietas
Gatavošanās ceļojumam ir labs laiks, lai pārskatītu plauktus, skapjus, bēniņus un garāžu un atrastu lietas, kas pašam vairs nav vajadzīgas, bet ir gana labas, lai noderētu citiem. Mēģini pārdot tās. Saņemtā nauda arī būs lielisks ceļojuma konta papildinājums. 

Lai sakrātu ceļojumam, nepieciešams plāns un apņēmība to īstenot. Ja nu tomēr gadās, ka, tuvojoties  ceļojumam, visa vajadzīgā summa nav sakrāta, kā risinājums var būt, piemēram, patēriņa kredīts (vairāk par to šajā mājaslapā). Aizņemies atbildīgi, iepriekš izvērtējot savu maksātspēju. 

Ceļošana ir lielisks veids, kā pavadīt atvaļinājumu. Un ar savlaicīgu sagatavošanos var kļūt iespējams pat tas, kas sākumā šķita pilnīgi neiespējams.