Afiša

Kā man gribas iet.../ Dokumentāla eseja- viesizrāde, Valmieras teātris Apaļā zāle

Kā man gribas iet.../ Dokumentāla eseja- viesizrāde, Valmieras teātris Apaļā zāle
Kā man gribas iet.../ Dokumentāla eseja- viesizrāde, Valmieras teātris Apaļā zāle
KUR
KAD
Trešdiena, 25. oktobris, 2017 18:30 - 19:30

Antas Eņģeles koncertprogramma

“AR PUTNIEM”

 

Koncertprogramma ir muzikāls stāsts par putniem, viņu dzīvi un dziedāšanas prasmi, par tautas vērojumiem un ticējumiem, kā arī par putnu mistisko pusi.

Elīna Apsīte, Edgars un Lilija Lipori

KĀ MAN GRIBAS IET…

Dokumentāla izrāde – eseja

Producente - Inese Grīnvalde, skaņu gaismu režisors - Egils Kupčs, mūziķe - Maija Švēdenberga, mākslinieciskais noformējums - Austra Apsīte, aktieri - Elīna Apsīte, Lilija un Edgars Lipori.

Izrādei “Kā man gribas iet...” par pamatu ņemts Jettes Užānes (tautā sauktas – Cimdu Jettiņa) dzīvesstāsts, kas saglabāts viņas dienasgrāmatās. Ierakstus lasīs filosofe, Jetiņas audžu meita Elīna Apsīte, tos papildinās horeogrāfes, dejotājas Lilijas Liporas un aktiera Edgara Lipora deju etīdes, kā arī mūziķes Maijas Švēdenbergas improvizācija uz marimbas.

Jettiņai bija liegts izjust kustību prieku, kas citiem cilvēkiem ir pašsaprotami, bet viņa spēja atrast prieku sevī, ar mīlestību darot darbus, ko spēja paveikt, tādējādi iedvesmojot cilvēkus un mudinot sajust, ka cilvēka dzīvi rada viņš pats, nevis apkārtējie apstākļi.

Izrādes ietvaros būs apskatāma Cimdu Jettiņas cimdu kolekcijas izstāde, pēc izrādes – saruna ar Jettiņas audžumeitu Elīnu Apsīti, kurā skatītājiem stāstīs cimdu stāstus, kā to savulaik darīja pati adītāja.

Izrāde tapusi Latvijas simtgades programmas ietvaros.

Biļešu cenas:
  • 13.00 € (biļetes pieejamas)
Pirkt biļeti: