Par pilsētu

Naukšēnu novads

Naukšēnu novads

Naukšēnu muiža un Cilvēkmuzejs. Tūristus priecē sakoptā Naukšēnu muiža un tās parks. Muižas parkā aug reti sastopami koki - korķa koks, Sibīrijas baltegle, valriekstu koks, kā arī aizsargājami koki - ciedra, Eiropas lapegle un sudrabkļava. Naukšēnu Cilvēkmuzejs ir vieta, kur stāsta stāstus par Naukšēnu disko zemē dzimušajiem, ienākušajiem un palikušajiem. Te atklāsi sevī igauni, pats sevi iekļausi muzeja pamatkrājumā un uzzināsi savu augumu Naukšēnu pirkstos. Muzeja apmeklētājiem ir iespēja izbraukt pa Rūju ar motorplostu "Ruhjas Donalds". Muzejs piedāvā arī kāzu programmu.

Adrese: "Doktorāts", Naukšēnu pagasts
Tālrunis: 26452037
Mājas lapa: www.naukseni.lv
E-pasts: cilvekmuzejs@naukseni.lv
GPS koordinātes: 57.879292, 25.459721

Mototrase "Eriņi" piedāvā - treniņbraucienus motobraucējiem, ekskursiju "Eriņu" mototrasē (iepazīstināšana ar "Eriņu" mototrases attīstību, stāstījums un videofilma par motokrosa sacensību norisi, ekspozīcijas apskate "motosports Rūjienas novadā", brauciens ar krosa motociklu bakusvāģī), interesantu pirti metāla mucā, kamīnzāli, bērnu rotaļu laukuma izmantošanu, sporta laukumu izmantošanu, mazā apļa izmantošana iesācējiem, nakšņošanas iespējas dabā (teltsvieta).

Adrese: "Lejeriņi", Ķoņu pagasts
Tālrunis: 26514524
Mājas lapa: http://www.mototrase.lv
GPS koordinātes: 57.904566, 25.3593925

Ķoņu dzirnavas piedāvā izbaudīt seno dzirnavu burvību, lauku ēdienus un atpūsties no ikdienas steigas. Viesu namā ir iespēja rīkot dažādus pasākumus, kāzas, kā arī atzīmēt Mārtiņdienu, Ziemassvētkus, Līgo svētkus un citas atzīmējamās dienas. Ķoņu dzirnavās maļ graudus, vērpj vilnu, šuj segas un spilvenus, kas pildīti ar aitu vilnu.

Adrese: "Ķoņu dzirnavas", Ķoņu pagasts
Tālrunis: 28346892
Mājas lapa: http://konudzirnavas.lv
E-pasts: konudzirnavas@inbox.lv
GPS koordinātes: 57.943103, 25.373826

Jēču dabas taka ir izveidota, lai iepazīstinātu ar Ziemeļvidzemes reljefa un dabas īpatnībām - drumliniem, sūnu, pārejas tipa un zāļu purviem, Kraujiņu dižakmeni, Garo kalnu un citiem dabas objektiem. Dabas takā izveidoti divi marķēti maršruti 7 km garumā. Trasi var veikt apmēram 4 stundās, izmantojot ceļvedi, kuru var iegādāties Jēču dzirnavās. Taku iespējams iziet arī ģeologa Daiņa Ozola pavadībā.

Adrese: "Jēči", Naukšēnu pagasts
Tālrunis: 26527214
GPS koordinātes: 57.843997, 25.439615

Ķoņu kalns un akmens izziņas taka. Ķoņu kalnā ir iespēja aplūkot koka figūras – Dieviņkrēslu, Vēju karieti. Tāpat ir iespēja uzkāp kalnā pa aizvadītajā vasarā uzbūvētajām koka kāpnēm. Kalna pakājē ap ūdenstilpni, kas izveidota Baltijas jūras formā, atrodas akmens izziņas taka ar informatīvajiem stendiem.

Baltijas ceļa piemiņas zīme. Ķoņu pagastā uz Latvijas – Igaunijas robežas Unguriņu robežpunktā atrodas Baltijas ceļa piemiņas zīme. Tās autors ir metālmākslinieks Andris Dukurs. Piemiņas zīme ir iecienīts tūrisma objekts, kurā tūristi var sadoties rokās un izjust 1989. gada vienotību un iemūžināt to fotogrāfijās.

  •  

Informācija sagatavota, izmantojot Valmieras, Kocēnu, Beverīnas, Naukšēnu, Rūjienas un Mazsalacas novadu Tūrisma informācijas centru sagatavotos materiālus un mājas lapas. Attēli no novadu TIC un Valmiera24.lv foto arhīviem. Izmantotais koordinātu apzīmēšanas veids: Decimal Degrees (WGS84).