Banner 980x90

Ar saules krāsām – Jēkabpils mākslas skolai 20

Šoruden Jēkabpils mākslas skola svin 20 gadu jubileju,pilsētas informācijas portālam Jekabpils24.lv stāsta Ruta Štelmahere.

2. novembrī plkst.14.00 Jēkabpils Tautas namā notiks šim notikumam veltīts pasākums un atklāta skolas absolventu darbu izstāde. Izstāde aplūkojama no 26.oktobra līdz 14.novembrim.

Uz mirkli vakara saule ieskatās mākslas skolas logos, tur, aiz stikla, viss notiek. Kā vienmēr, visus divdesmit Jēkabpils mākslas skolas pastāvēšanas gadus, tur švīkst zīmuļi, šļakst krāsas, skan bērnu smiekli. Saule te ir mīlēta. Tā kļuvusi par Jēkabpils mākslas skolas simbolu, jo iekļauta mācību iestādes logo. Tas tapis 1994. gadā, kad tika izsludināts audzēkņu skiču konkurss, tajā uzvarēja Inga Brūnava. Viņas zīmētā smaidīgā saulīte ar zīmuļu stariņiem uz skolas sienas ik dienu sagaida bērnus un to vecākus.

Pirmā mākslas skola Jēkabpilī tika dibināta pēckara periodā. No 1946. līdz 1950.gadam tās direktors bija Andrejs Pormalis, vēlāk skola pārcēlās uz Daugavpili, un uz tās bāzes izveidojās Daugavpils Saules skola.

Pašreizējā Jēkabpils mākslas skola darbību uzsāka 1993.gada 1.oktobrī, kad uz Interešu nama bāzes un ar tā direktores Veltas Ārgules atbalstu tika uzņemta pirmā Tēlotājas mākslas klase. Tās iniciators un izveidotājs bija Ziedonis Bārbals, kurš tikko bija beidzis Mākslas akadēmiju. Viņš savā komandā iekļāva skolotājus – stikla mākslinieci Ināru Lāci un Rutu Štelmaheri, bet pēc gada arī Maiju Ligeri.

1995.gada 1.septembrī skola tika apstiprināta kā profesionālās ievirzes izglītības iestāde, kura īsteno programmu Vizuāli plastiskā māksla. Uz laiku skolā blakus Tēlotājas mākslas klasēm darbojās arī spēcīga Maijas Ligeres vadīta rokdarbu klase, viens izlaidums bijis Teātra klasei Jurija Abramenko vadībā. Direktora centieni mākslas jomā izglītot pēc iespējas vairāk audzēkņu vainagojās ar sešu mācību klašu vai filiāļu atvēršanu – Zasā, Aknīstē, Atašienē, Viesītē, Sēlpilī un Variešos. Divdesmit gadu laikā mākslas skolu absolvējuši 522 absolventi. Daudzi no tiem turpinājuši izglītību mākslas un dizaina vidusskolās un Latvijas Valsts mākslas akadēmijā, Latvijas un Eiropas augstskolās dizaina un vizuālās mākslas skolotāju programmās.

Šobrīd Jēkabpils mākslas skolā Profesionālās ievirzes izglītības programmu  Vizuāli plastiskā māksla  apgūst 219 audzēkņi četrpadsmit mācību klasēs un filiālēs Zasā, Aknīstē un Atašienē. Bērni apgūst zīmēšanu, gleznošanu, kompozīciju, veidošanu, mākslas valodas pamatus, kā arī darbojas dažādos materiālos – kokapstrādē, datorgrafikā, rokdarbos, stikla apgleznošanā, tekstilmākslā, keramikā.

Jēkabpils mākslas skolā tiek attīstīts bērnu radošums un ielikti pamati profesionālai izglītībai. Tomēr, iespējams, vissvarīgākais – tajā tiek materializēti sapņi.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)